Už viem, kam vyhodiť staré špongie! Vždy skončili v nesprávnom koši

hubka na riad

Rozmýšľali ste niekedy, kam vyhodiť staré špongie? Mnohí ľudia sa ťažko rozhodujú, do akého kontajnera by mali ísť. To však neznamená, že by sme ich mali vyhadzovať do náhodných kontajnerov. Je to vlastne zakázané!

V dnešnej dobe triedenie odpadu nikoho neprekvapí. Za vyhadzovanie odpadu do náhodných kontajnerov hrozia vážne finančné sankcie, preto je dobré zabezpečiť si viacero košov, aby sa odpad ľahšie separoval. Existujú však predmety, ktoré sa nedajú zaradiť do konkrétnej kategórie. Jedným z príkladov sú špongie – či už na riad, telo, make-up alebo z matraca.

Kam by ste mali vyhadzovať staré špongie? Všetko závisí od ich veľkosti

Ak hovoríme o hubkách, ktoré majú malé rozmery: podložky pod umývanie, príslušenstvo na líčenie alebo sprchová hubka, mali by skončiť len v jednom konkrétnom kontajneri. Hovoríme o zmiešanom odpade, ktorý je ťažké zaradiť do nejakej konkrétnej kategórie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neodpájate po nabíjaní notebook zo zásuvky? Hrozí toto. Vedeli ste?

Hubky nie sú recyklovateľné, pretože ide o hygienické potreby (hubky na riad sa tiež počítajú medzi hygienické potreby). Keď budete nabudúce vyhadzovať špongiu, mali by ste sa zamyslieť nad jej správnym uložením, aby ste aspoň trochu šetrili životné prostredie.

A kde by mali skončiť špongie z matracov?

Každý matrac má raz svoj koniec, najmä ak hovoríme o hubkách, ktoré sa časom pokrčia a sú nevhodné na spanie. Keď príde čas na likvidáciu peny, nemôžeme ju jednoducho vyhodiť do kontajnera na zmesový odpad. Má príliš veľké rozmery a rozhodne by nemala patriť do odpadkového koša pod panelákom. Použitý matrac by sme mali odniesť na zberné miesto komunálneho odpadu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Operte si topánky v práčke, aby boli ako nové a nezničili ste ich

Každá štvrť má takéto miesto, kde končí všetko nepotrebné zariadenie a nábytok. To isté platí aj pre veľké množstvo odpadu, napr. z rekonštrukcií. Tie by nemali zahltiť malý verejný kontajner. Pred odložením je potrebné odpad riadne zhromaždiť a tiež vytriediť. Takto sa postaráte o životné prostredie a nebudete sťažovať život ostatným obyvateľom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *