Žena začala piť pohár denne tohto a jej brucho ostalo ploché

aronie

Dobre ju poznali naše staré mamy, pili ju naše matky a teraz si aj my pripomíname blahodarné účinky plodov arónie. Sú málo docenené a je najvyšší čas to zmeniť, pretože šťava z nich je vitamínovou bombou.

Aronie nájdete v domácich záhradách, na pozemkoch, lúkach a na predmestiach. Rastie v podobe veľkého a pomerne širokého kríka, ktorý môže dosiahnuť výšku až 2 metre. Plody pripomínajú bobule, ale jesť ich surové nie je najlepší nápad – sú trpké a jednoducho nechutné. Plody sa objavujú koncom augusta/začiatkom septembra, ale zvyčajne sa zbierajú až po prvých mrazoch, aby stratili svoju horkosť.

Vlastnosti arónie

Arónia je bohatým zdrojom polyfenolov, antioxidačných látok a živín. Malé tmavé plody sú bohaté na antioxidanty, vitamíny A, C a E, ako aj železo, draslík, kyselinu listovú a mangán. Aronie neobsahujú cukor a majú nízky glykemický index, takže sú vhodnou voľbou pre ľudí, ktorí potrebujú kontrolovať hladinu inzulínu v krvi.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neskladujte cesnak takto. Stratí svoju skvelú chuť

Všetky tieto vitamíny pôsobia ako antioxidanty, ktoré obranne chránia naše bunky pred škodlivými voľnými radikálmi, zabraňujú ich degenerácii a chránia pred vznikom rakovinových buniek.

Šťava z arónie

Pitie šťavy z arónie zlepšuje imunitu organizmu. Rutín a antokyaníny obsiahnuté v plodoch arónie priaznivo pôsobia aj na cievy, posilňujú ich štruktúru, regulujú priechodnosť a pomáhajú znižovať krvný tlak. To následne prispieva k ochrane pred aterosklerózou a hypertenziou, obľúbenými civilizačnými chorobami. Šťava z arónie reguláciou priepustnosti ciev pomáha predchádzať tvorbe krvných zrazenín a kŕčových žíl.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Účinnejšia ako cesnak ale zabúda sa na ňu. Vaše telo vám bude ďakovať

Po šťave z arónie by mali siahnuť aj ľudia s problémami so zrakom. Antokyány podporujú regeneráciu pigmentu na sietnici, čo má pozitívny vplyv na kvalitu zraku. Pravidelná konzumácia šťavy z arónie môže oddialiť vznik očných ochorení, ako je šedý zákal, glaukóm a makulárna degenerácia na sietnici.

Patent na plochý žalúdok

Ak bojujete s bolesťami brucha, zápchou, nevoľnosťou alebo trpíte syndrómom dráždivého čreva, zaraďte do svojho jedálnička šťavu z arónie. Podporí činnosť čriev, pomôže zmierniť nepríjemné ťažkosti a každý deň sa budete cítiť zdravšie a lepšie. Každý deň vypite 50 ml tohto nápoja a uvidíte, ako sa zmení vaša nálada.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *