V každej práčke si viete bez sušičky vysušiť oblečenie. Je to fakt veľmi ľahké

pracka

Potrebujete si obliecť práve vypranú vlhkú košeľu? Skôr ako ju položíte na radiátor alebo začnete sušiť sušičkou, určite použite tento málo známy patent. Vysvetľujeme, ako sušiť oblečenie v práčke.

Práčky so sušičkou sú spotrebiče, ktoré sú čoraz obľúbenejšie. Stačí nastaviť správny program a po niekoľkých desiatkach minút môžete vytiahnuť čerstvé, voňavé, čisté a suché oblečenie. Odpadá tiež potreba nastavovať sušičku bielizne, ktorá zaberá veľa miesta. Bohužiaľ, aj to sú veľké výdavky. Existuje však spôsob, ako to obísť, pretože bielizeň môžete „sušiť“ aj v bežnej práčke. Vysvetlíme vám, ako na to.

Ako sušiť bielizeň v práčke?

Na jeseň, keď teploty klesnú pod 15 st. C, jednoducho nemá zmysel sušiť bielizeň vonku. Vtedy vyťahujeme obrovské sušičky bielizne, ktoré zaberajú veľa miesta. Niekedy sú tkaniny vlhké aj po celonočnom sušení. Je to preto, že vo väčšine domácností sa počas jesene a zimy hromadí vlhkosť. Prebytočná vlhkosť sa zasa môže zmeniť na pleseň. Ide o veľmi nebezpečný jav s viacerými vážnymi zdravotnými následkami. Ako tento problém vyriešiť? „Sušte“ svoje oblečenie v práčke.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto u vás doma najviac míňa elektrinu. Radšej to používajte rozumne

Ako to urobíte? Jednoducho vyberte oblečenie a vyložte bubon práčky savými uterákmi. Potom vložte do bubna niekoľko kusov oblečenia a nastavte odstreďovanie. Vyberte najvyššiu možnú rýchlosť odstreďovania. Uteráky pohltia prebytočnú vlhkosť, a keď ich vyberiete, oblečenie bude takmer suché. Po odstreďovaní ich položte na horúci radiátor. Po niekoľkých minútach by mali byť úplne suché.

Ako sa vyhnúť žehleniu?

Žehlenie je jednou z tých povinností, ktoré buď milujete, alebo nenávidíte. Väčšina z nás patrí do tej druhej skupiny. Našťastie, žehleniu sa dá vyhnúť. Stačí, ak budete dodržiavať tieto dve pravidlá. Prvé pravidlo zahŕňa používanie veľkého množstva pracieho prostriedku alebo octu. Zmiešaný s vodou je skvelý na zmäkčenie tkanín, vďaka čomu sa po vypraní menej pokrčia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Varte mydlo v hrnci 5 minút a vyrobíte si úžasný domáci prostriedok do kuchyni

Ak sa obávate, že vaše oblečenie bude cítiť po octe, zmiešajte ho s vodou a pridajte tucet kvapiek obľúbenej vône alebo esenciálneho oleja. Druhé pravidlo platí pre vešanie bielizne. Okamžite po vytiahnutí vytrepte každý kus oblečenia a potom, ho zaveste na vešiak. Po uschnutí by na ňom nemali byť žiadne záhyby. Takto sa vyhnete žehleniu a navyše ušetríte na účte za elektrinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *