V obľúbenej časti Slovenska sa pohybuje majestátny medveď: Chodia sem celé rodiny

medved slovensko

Šútovský vodopád, obľúbená turistická lokalita, prichádza do povedomia verejnosti kvôli zaujímavému výskytu – medveďovi hnedému. O tejto udalosti upozornil nadšený turista menom Lukáš, ktorý sa nedávno stretol s týmto majestátnym zvieraťom. Lukáš sa rozhodol zdieľať svoje zážitky prostredníctvom sociálnych sietí, varujúc tým ostatných nadšencov, aby si dávali pozor na prítomnosť medveďa hnedého (foto: Lukáš Matej)

Fotopasca, ktorú Lukáš umiestnil v okolí vodopádu, zachytila medveďa hnedého na viacerých snímkach. Lukáš zdôrazňuje, že v danej lokalite je potrebná ostražitosť. S cieľom upozorniť na bezpečnosť, Lukáš uvádza trasu, ktorou sa medveď často pohybuje. Konkrétne ide o úsek „medzi prvou drevenou lavičkou a odbočkou na chodník k Mojžišovým prameňom“, ktorý má približne 100 metrov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozumní majitelia áut majú trik, ako nemať nikdy zahmlené okná na aute v zime

Tento úsek je potenciálnou súčasťou teritória medveďa hnedého v doline Malej Fatry.

Lukáš monitoruje túto lokalitu už od konca zimy, keď objavil niekoľko stôp medveďa. Pred mesiacom mal dokonca osobné stretnutie s týmto zvieraťom, čo ho presvedčilo o jeho pravidelnej prítomnosti v oblasti. Aby získal ďalšie dôkazy, umiestnil fotopascu, ktorá medveďa zachytila niekoľkokrát.

Lukáš však zdôrazňuje, že jeho zámerom nie je vystrašiť ľudí, ale skôr ich upozorniť na potrebu opatrnosti. „Nechcem týmto príspevkom nikoho od tury k vodopádu odradiť, práve naopak, rád vám ju doporučím,“ povedal Lukáš.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  4 spôsoby ako využiť zubnú pastu, ktoré by vás nikdy nenapadli

„Len chcem upozorniť na zvýšenú opatrnosť v danom úseku, najmä v skorých ranných hodinách. Majiteľov psov by som chcel osobitne upozorniť, pretože ak pes zachytí pach medveďa a rozbúri sa, môže to spôsobiť zbytočné problémy.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *