Vďaka tomuto triku vám sviečka bude horieť o veľa dlhšie

sviecka

Sviečky sú obľúbeným dekoratívnym prvkom v mnohých interiéroch. Často ich používame najmä na jeseň a v zime, aby poskytli ďalší svetelný bod a dodali miestnosti útulnú atmosféru. Ukazuje sa, že pri ich spaľovaní môžete ušetriť trochu peňazí pomocou šikovného triku.

Na trhu je veľa druhov sviečok. Od voľne stojacich dekoratívnych kúskov rôznych tvarov a veľkostí až po voňavé výrobky uzavreté v krásnych obaloch. Ako však na nich ušetriť, ak sviečky pravidelne zapaľujete? Všetko, čo potrebujete vedieť, sú dva šikovné domáce prostriedky.

Ukázala, ako sviečky spaľovať. Jeden trik vám pomôže ušetriť

Používateľka TikTok z profilu @marzena.marideko sa rozhodla podeliť o šikovný trik, ktorý zahŕňa pálenie sviečok. Má na mysli tie veľké dekoratívne výrobky, ktoré sú najčastejšie vyrobené z parafínu. Ak chcete, aby si zachovali svoj krásny tvar, rýchlo nevyhoreli a nevytiekli, stačí urobiť jednu vec.

Žena odporúča, aby ste sviečku zapálili a počkali, kým sa trochu rozhorí. Potom opatrne, aby ste sa nepopálili, naberte prebytočný roztopený vosk papierovou utierkou tak, aby sa vo sviečke vytvoril tunel. Do takto pripravenej dutiny jednoducho vložte malé čajové sviečky alebo elektrické kartuše. Takto si sviečka zachová svoj ideálny tvar a náplň bude zdrojom svetla.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Predpoveď na leto 2024 hovorí, aby sme sa pripravili na takéto extrémne teploty

Toto správanie vám ušetrí peniaze za veľké dekoratívne sviečky, ktoré zvyčajne stoja veľa. Autor triku tiež uvádza, že sójové čajové sviečky sú zdravšie ako parafínové sviečky. Metóda tiež pomáha vyhnúť sa odvekému problému s vytekaním vosku a jeho stekaním po stranách sviečky. Tento trik bol vrelo prijatý používateľmi TikToku, ktorí sú ním nadšení.

Ako správne páliť sviečky, aby dlho vydržali? Na to treba pamätať pred každým zapálením knôtu

Na druhej strane, ako ušetriť peniaze pri spaľovaní vonných sviečok, ktoré sú uzavreté v kamenných alebo keramických nádobách? Tu je dôležitá správna príprava výrobku na horenie. Pred každým zapálením treba knôt riadne skrátiť nožnicami alebo špeciálnym zastrihávačom na výšku približne 0,5 cm. To platí pre bavlnené aj drevené knôty. Ak sa to neurobí, sviečka bude horieť oveľa vyšším plameňom, a tým sa rýchlejšie roztopí viac vosku. Môže sa potom roztopiť aj okraj nádoby, čo nebude vyzerať veľmi esteticky. Zastrihnutie knôtu okamžite vyrieši oba tieto bežné problémy.

@marzena.marideko Dzięki temu duże świece zawsze będą miały idealny kształt walca. Użycie tealightow sojowych jest też dużo zdrowsze niż palenie świec parafinowych. #cozy #lifehack #ikeahaul #hack #ikeahack #ikeacandles #makeover #aesthetic #interior #diy #interiorinspo #hyggehome #bohovibes #naturelover #fireplace #fauxfireplace #interiorstyling #decorations #myinterior #handmade #interiorandhome #homedecor ♬ As It Was – PREP

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *