Vezmite jednu vec z kuchyni a na jeseň vám zmizne vlhkosť z domu okamžite

zaparene vlhke okna

Vlhkosť vo vašej domácnosti vám môže spôsobiť veľa problémov a zničiť vaše zdravie. Aby ste predišli vzniku húb a plesní, mali by ste dodržiavať niekoľko pravidiel. Hodiť sa vám bude aj jednoduchý trik na odstránenie nadmernej vlhkosti zo vzduchu. Stačí, ak siahnete po 1 výrobku z kuchyne.

Optimálna vlhkosť pri izbovej teplote v byte je 30-60 %. Ak je vyššia ako táto hodnota, môže vzniknúť zatuchnutý zápach a plesne. Aby ste sa vyhli takýmto problémom a ochránili svoje zdravie pred negatívnymi účinkami plesní, oplatí sa vedieť, čo robiť proti vlhkosti v domácnosti.

Kedy sa v domácnosti objavuje vlhkosť?

Problémy s vlhkosťou sa najčastejšie vyskytujú na jeseň a v zime. Vtedy menej často otvárame okná a častejšie sušíme bielizeň v byte namiesto na balkóne. Nedostatočné vetranie počas dlhého obdobia a nedostatočné vykurovanie miestností môže viesť k vysokej úrovni vlhkosti v domácnosti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak toto neurobíte s radiátormi, nečudujte sa na konci roka nedoplatkom

Ak táto situácia pretrváva nepretržite, na oknách, stenách a stropoch sa môžu objaviť plesne sprevádzané zatuchnutým zápachom. Ich odstránenie si vyžaduje veľa času a peňazí, preto je lepšie nedopustiť, aby bol byt príliš vlhký. Existujú jednoduché spôsoby riešenia tohto problému.

Aký je trik na vlhkosť v domácnosti?

Ak je vo vašej domácnosti príliš veľa vlhkosti, nemusíte hneď kupovať drahý odvlhčovač. Stačí použiť jednoduchý trik. Vezmite si z kuchyne jedlú sódu alebo hrubú morskú soľ. Obe majú schopnosť absorbovať prebytočnú vlhkosť. Prášok nasypte do misky a zakryte ju gázou. Každá z týchto látok sa po absorbovaní určitého množstva vlhkosti rozpustí. Potom sa ho zbavte a do misky nasypte ďalšiu časť výrobku. Týmto jednoduchým a lacným spôsobom udržíte v interiéri optimálnu vlhkosť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Je lacnejšie umývať riad ručne alebo s umývačkou riadu?

Ako zabrániť vlhkosti?

Sóda alebo soľ je jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť prebytočnej vlhkosti. Stojí však za to zabezpečiť, aby sa tento problém vo vašom byte vôbec nevyskytol. Stačí sa držať niekoľkých jednoduchých pravidiel, ktoré zabezpečia, že vzduch nebude príliš vlhký.

Pravidelne vetrajte svoj byt. Robte to aj počas sušenia bielizne alebo bezprostredne po ňom, aby v miestnosti nezostávala vlhkosť.
Radiátory nechajte aspoň mierne otvorené. Ak ich úplne vypnete, rýchlo sa objaví vlhkosť.
Skontrolujte, či vetracie otvory v kuchyni a kúpeľni dobre fungujú. Tieto dve miestnosti sú na vlhkosť najnáchylnejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *