Vezmite mlieko do záhrady a vyriešite problém s vašimi rastlinami

sadenice slimaky zahrada

Nie každý si uvedomuje, že mlieko sa dá dobre využiť nielen v kuchyni. Skvelú úlohu zohrá, ak ho prenesiete do záhrady. Na čo je mlieko v spreji dobré? Tu je prírodný trik pre zdravé a krásne rastliny.

Mnohí ľudia hľadajú univerzálny, praktický prostriedok do záhrady. Niektorí sa spoliehajú na drahé, v obchode kupované zmesi, ale vy nemusíte. Stačí vám obyčajný pohár mlieka, ktorý môžete použiť až na 5 spôsobov. Zistite, ako si bezpečná látka dokáže poradiť s problémami v záhrade.

S čím pomáha mlieko v záhrade? Existuje 5 spôsobov jeho použitia

Mlieko môžete v záhrade využiť 5 spôsobmi. Obsahuje draslík, vápnik, selén, fosfor a vitamíny skupiny B. Je úplne prírodné.

  • Hnojivo. Dodá rastlinám živiny a zabezpečí ich bujnejší rast. Zlepší sa aj ich plodenie a kvitnutie. Mlieko jednoducho zmiešajte s vodou v pomere 1:10 a raz za mesiac rastliny večer zalejte.
  • Dezinfikujte záhradné náradie. Stačí ich na chvíľu ponoriť do mlieka, ktoré zároveň zabráni ich hrdzaveniu.
  • Kontrola buriny. Zmiešajte mlieko s vodou v pomere 1:1 a burinu zalievajte raz týždenne.
  • Škodcovia. Pomocou mlieka sa zbavíte chrobákov, mšíc a pavúkov. Zmiešajte ho s vodou v rovnakom pomere a rastliny postriekajte raz týždenne.
  • Ochrana proti patogénom. Ak máte v záhrade rastliny náchylné na hubové alebo vírusové ochorenia, postrek mliekom poskytne ochrannú bariéru. Postrekujte raz za 10 dní v pomere 1:5 v riedení s vodou.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tupé nožnice si nabrúsite ľahko sami doma. Budú ostré ako britva

Ktoré rastliny možno postriekať mliekom? Pomôže týmto druhom

Postrek mliekom môžete okrem iného použiť na brečtany, paprade, sansevierie, zvončeky, aloe vera, fikusy a palmy v kvetináčoch. Oplatí sa ním pomôcť aj paradajkám a uhorkám. Mlieko nepoužívajte na tie rastliny, ktoré uprednostňujú kyslý substrát. Pred použitím prípravku sa teda radšej uistite, že ho svojej rastline skutočne môžete dodať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nastriekajte toto na okná a pavúky doma nebudete mať do konca roka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *