Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch. Špina, hmyz aj salmonela v mäse

potraviny nakup e1679681339516

V posledných týždňoch zasiahli štátni potravinoví inšpektori predajcov potravín tvrdými pokutami za rôzne prehrešky a nedostatky v ich prevádzkach. Tieto pokuty dosahovali tisíce eur a boli zamerané najmä na tri veľké potravinové siete s najväčšími tržbami a ziskami na Slovensku. Píše o tom portál zoznam.sk

Výskyt Baktérie v Lidl

Nemilé prekvapenie čakalo inšpektory po kontrole diskontu Lidl v Lučenci, kde výrobok, Bravčové mleté mäso z pliecka, testoval pozitívne na baktériu Salmonellou Agona. Tento patogén spôsobuje akútne hnačkové ochorenia. Lidl bol pokutovaný vo výške 4 000 eur, keďže išlo o jeho prvý prečin tohto typu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jedlá s najväčším počtom rakovinotvorných látok. Slováci ich jedia denne

Nevhodné Podmienky v Kauflande

Sesterský reťazec Lidlu, Kaufland, sa tiež nevyhol sankciám, keď inšpektori objavili v predajni v Trebišove špinavú podlahu a iné hygienické problémy. Súdili, že Kaufland “opakovane neudržiaval potravinárske priestory v čistote a poriadku“, a tak mu udelili ešte vyššiu pokutu.

Tesco: Opakované Nedostatky

Podobné problémy sužovali aj britský reťazec Tesco v Trebišove, kde boli zistené opakované nedostatky a nečistoty, a taktiež nesprávne označené potraviny. Po viacerých porušeniach pravidiel bol Tesco pokutovaný vo výške 8 000 eur, čo malo, podľa inšpektorov, “primeraný represívny, ale aj preventívny účinok”.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Týchto 8 potravín vám samé bielia zuby ich konzumáciou

Dôsledky a Dopad

Tieto pokuty sú varovným signálom pre všetkých predajcov potravín, pripomínajúc im dôležitosť dodržiavania hygienických a bezpečnostných noriem, aby chránili zdravie spotrebiteľov. Nedodržiavanie týchto noriem nielen že ohrozuje zdravie verejnosti, ale môže mať aj finančné dôsledky pre predajcov.

Konanie Inšpektov

Inšpektori budú naďalej vykonávať pravidelné kontroly, aby zabezpečili, že všetky potravinové reťazce dodržiavajú predpisy. Ich cieľom je zabezpečiť, aby všetky potraviny predávané na Slovensku boli bezpečné, zdravé a spĺňali všetky normy.

One Reply to “Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch. Špina, hmyz aj salmonela v mäse”

  1. V nedávnej minulosti sme v Tescu kúpili voľnopredajný vážený Vlašký a feferónový šalát, po ktorom sme mali traja, ktorí sme ho jedli hrozné žalúdočné problémy.
    Suseda, ktorá v Tescu pracovala nam porozprávala, že tam sa takýto prejdený tovar vždy mieša, starý s novým a vlastne záruka tohto tovaru je označená dátumom spotreby od kúpy tovaru !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *