Vytvorte si toto doma z alobalu a ušetríte stovky ročne na kúrení

alobal 2

Tohtoročná vykurovacia sezóna nebude patriť k najľahším. Môže za to inflácia a rastúce životné náklady vrátane energií. A to nie je zlé pre vašu peňaženku. Preto vám navrhujeme, ako ušetriť na vykurovaní, aby ste sa mohli zohriať, ale aby vám neskôr nevznikli obrovské účty.

Aj keď klimatické zmeny spôsobili, že zimy tohto storočia sú už minulosťou, nízke teploty sa stále môžu prejaviť. Čo môžete robiť, keď ceny energií nechávajú vašu peňaženku prázdnu a plačúcu? Použite náš trik, aby ste sa nebáli pozrieť na účet.

Ako ušetriť na vykurovaní?

Počas jesene a zimy si nevieme predstaviť, že by sme doma nepoužívali radiátor. Inak vám môže byť celkom zima a môžete prechladnúť, a to nie je žiadna sranda. Bohužiaľ, účty za vykurovanie už nejaký čas stúpajú. Ako píše portál WP’s Woman service:

Žiaľ, v nadchádzajúcej vykurovacej sezóne nebudú náklady na vykurovanie také ako vlani a mnohí ľudia sa určite budú musieť uskromniť, čo môže spôsobiť nemalé problémy. Tu je šikovný trik, ako znížiť výdavky na vykurovanie v domácnosti bez toho, aby ste zamrzli.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slovensku hrozí katastrofa. Jedovatá skládka otrávi najväčšie zásoby pitnej vody

To vyvoláva strach a nespokojnosť najmä preto, že vykurovanie v domácnosti je predsa nevyhnutné. Nie je to niečo, čoho by ste sa kvôli sebe mohli vzdať. Čo teda môžete urobiť, aby ste mohli vykurovanie normálne používať a nemuseli sa obávať, aký obrovský účet vám prinesie poštár?

Použite šikovný trik, ktorý doma používame už dlho. Odporučil nám ho náš priateľ, ktorý rád vyhľadáva rôzne domáce spôsoby a potom ich doma testuje. Budete na to potrebovať hliníkovú fóliu, ktorú má v kuchyni prakticky každý. Aj keď sa to zdá dosť nezvyčajné, tento trik je naozaj účinný!

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte tento trik s vašimi dverami a prestane vám unikať teplo z domu

Domáci trik s hliníkovou fóliou

Zvyčajne ho používate na pečenie v rúre alebo na balenie potravín. Má však oveľa viac vlastností, ako by ste si na začiatku mysleli. Pomáha udržiavať teplo vo vašej domácnosti. Je známe, že radiátory sú vždy umiestnené pod oknami, a to spôsobuje rýchlejší únik teploty. Vyrobte si preto domáci izolant pomocou hliníkovej fólie a kartónu! Umiestnite ho za radiátor.

Ako ho vyrobíte? Veľmi jednoduchým spôsobom. Jednoducho si pripravte kus kartónu veľkosti radiátora, umiestnite ho za radiátor a lesklou stranou ho zabaľte dovnútra. Takto zostane všetko teplo v dome a vy ušetríte na vykurovaní. Ako náhradu kartónu môžete použiť aj vykurovaciu clonu, ktorú si kúpite v obchode – musí však byť upevnená napevno. Kartónovú verziu používate podľa vlastného uváženia a môžete ju vždy zložiť alebo umiestniť za radiátor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *