Česi to už robia dávno. Obaly na vajíčka polievajú vodou, šetrí im to prácu

obaly vajicka

Kartónové obaly na vajcia – objemné a často nepoužívané. Aspoň tak je to v mnohých českých domácnostiach. Vajíčka patria medzi obľúbené potraviny, ale čo s nevyužitými taniermi? Namiesto toho, aby ste ich vyhodili, vyskúšajte niekoľko kreatívnych spôsobov ich využitia.

Šikovný organizér v dielni

Zdá sa, že tanier s vajíčkami nemá miesto v mieste vo vašej domácnosti mimo chladničky? Omyl! Aj keď ich možno neumiestnite do obývačky, poslúžia ako perfektný organizér vo vašej dielni alebo garáži. Menšie predmety, klince, skrutky alebo matice v nich nájdu svoje presné miesto a vy budete mať v náradí poriadok.

Výroba ekologických sadeníc

Zásobníky na vajíčka ponúkajú ideálne podmienky na klíčenie sadeníc. Vložte do nich zeminu, zasaďte semienko a sledujte, ako sa v týchto malých „kvetináčoch“ začína život. Vďaka schopnosti vaničiek zadržiavať vlhkosť sa semenáčiky rýchlejšie preberú k životu. Keď rastlina dosiahne určitú veľkosť, presadte ju.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Starý záhradkár povedal trik, ako sa zbaviť ľahko krtkov v záhrade

Maliarske plátno pre deti

Chcete deťom ponúknuť netradičný priestor na tvorivé vyjadrenie? Prečo nepoužiť vaječné škrupiny? Vodové farby na nich dobre držia a deti môžu vytvárať najrôznejšie maľby a obrázky. Kreativite sa medze nekladú.

Dekoračné prvky z vaječných doštičiek

Taniere na vajíčka môžu byť nielen funkčným, ale aj estetickým prvkom v domácnosti. S trochou fantázie môžete vytvoriť originálne svietniky alebo vázy na kvety. Potiahnite ich látkou alebo ozdobnými pásmi a vložte do nich sviečky alebo kvety. Je to skvelý spôsob, ako dať tanierom druhý život a zároveň pridať do svojho domova nezvyčajný dekoratívny prvok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vymetá usadeniny z tela. Ako zaviesť do stravy viac vlákniny?

Didaktické pomôcky na vyučovanie

Pre pedagógov a rodičov môžu byť taniere na vajíčka cenným didaktickým nástrojom. Môžete ich použiť na vytvorenie jednoduchých hudobných nástrojov alebo ako pomôcku pri výučbe počítania. Deti môžu do jednotlivých jamiek ukladať korálky alebo iné drobné predmety a interaktívnym a zábavným spôsobom sa tak učiť základné matematické operácie.

Ploštice sa dajú ľahko zmenšiť

Kôš na triedený odpad sa rýchlo zaplní, najmä ak doň vhodíte nepokrčené vaječné škrupiny. Existuje však riešenie! Namočte plato vodou, počkajte, kým zmäkne, a potom ho jednoducho stlačte. Vytvoríte tak kompaktnú guľu, ktorá v koši zaberie minimum miesta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *