Ak zjete toto jedlo pred spaním, veľmi ťažko zaspíte

chladnicka elektrina

Predpokladá sa, že posledné jedlo by sa malo zjesť 2-3 hodiny pred spaním, aby ho telo stihlo stráviť. Pre kvalitu spánku je dôležité aj to, čo máte večer na tanieri. Tu je uvedené, čo je lepšie pred spaním nejesť. Vylúčte tieto veci zo svojho jedálnička a na nespavosť zabudnete.

Kvalitu a dĺžku spánku ovplyvňuje mnoho faktorov. Jedným z nich je naša strava. Je lepšie vedieť, čo nejesť pred spaním, aby ste sa vyhli problémom so zaspávaním a plytkým spánkom. Mnohé obľúbené večerné občerstvenia a jedlá sa ukazujú ako zlá voľba.

Čo je lepšie nejesť na večeru?

Odborníci neodporúčajú jesť večer kari a iné korenené jedlá. Sú totiž zvyčajne ochutené štipľavými papričkami. Za chuť je zodpovedný kapsaicín. Kapsaicín je zodpovedný za pálivú chuť papriky, ktorá spôsobuje pocit pálenia v ústach. Kapsaicín tiež zahrieva celé naše telo. To nám sťažuje zaspávanie a udržanie dlhého a hlbokého spánku. Ak máte radi pikantné jedlá, je lepšie jesť ich v čase obeda, aby ste sa vyhli takýmto problémom v noci.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mäso, ktoré Slováci úplne podceňujú. Je oveľa zdravšie ako kuracie mäso

Čo nejesť pred spaním?

Okrem pikantných jedál je dobré vyhýbať sa pred spaním aj nadmernému množstvu cukru a tuku. Z tohto dôvodu medzi zlé voľby patria všetky obľúbené večerné občerstvenia. Ak chcete dobre spať, najlepšie je nejesť

čipsy – sú ťažko stráviteľné a môžu spôsobiť nočné mory, obsahujú tiež veľa soli, ktorá zadržiava vodu v tele a môže spôsobiť zhoršenie kvality spánku,
čokoláda – obsahuje cukor, kofeín a teobromín, ktoré sú stimulantmi,
syr, slanina a feferónky – obsahujú tyramín, aminokyselinu, ktorá stimuluje bdelosť a sťažuje zaspávanie,
zmrzlina a iné sladkosti – spôsobujú, že hladina cukru v krvi spočiatku stúpa a potom (keď už spíte) rýchlo klesá, čo spôsobuje nárast kortizolu a prebúdzanie organizmu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nalejte toto do práčky a zapnite na 90 stupňov. Vodný kameň a špina sa vyplavia

Čo môžete jesť pred spaním?

Už viete, čo pred spaním nejesť. Ako teda môžete zahnať večerný hlad bez toho, aby ste si ublížili? V prvom rade by večera mala byť sýta, ale ľahko stráviteľná. Štúdie ukázali, že je dobré jesť večer kivi. Už 2 kusy zjedené približne 1 hodinu pred spaním uľahčujú zaspávanie a zabezpečujú lepší a hlbší spánok. Je tiež dobré vyberať si potraviny bohaté na tryptofán – aminokyselinu, ktorá podporuje tvorbu melatonínu, známeho ako spánkový hormón. Patria medzi ne: vajcia, mlieko, banány, orechy a tekvicové semienka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *