Volajú nám veľmi bohatí ľudia, že chcú len neočkovaných pilotov, oznámil bývalý pilot

thumbnail

Bývalý pilot spoločnosti Jetstar Alan Dana sa vyjadril k prebiehajúcej konferencii v Davose (WEF).

Dana uviedol, že Josh Yoder, vedúci skupiny pilotov proti očkovaniu U.S. Freedom Flyers, dostáva otázky od elitných spoločností, ktoré majú záujem zamestnať neočkovaných pilotov na svoje služobné cesty.

„Teraz mu volajú bohatí podnikatelia a spoločnosti, ktorí chcú, aby ich manažéri lietali lietadlami s neočkovanou posádkou,“ povedal Dana tento týždeň v relácii „Maria Zeee Uncensored“.

„Môžu si dovoliť ten luxus, že si môžu vybrať, pretože v Spojených štátoch je stále k dispozícii veľké množstvo posádok, ktoré nie sú zaočkované, pretože spoločnosti, pre ktoré pracujú, to nenariadili.“

„Títo bohatí podnikatelia potrebujú na svojich služobných cestách neočkovanú posádku,“ dodal Dana. „Cestujúci v leteckej doprave, ktorí si zakúpili letenku, si tento luxus nemôžu dovoliť.“

Je známe že vedľajšie účinky vakcín môžu napadnúť srdce, no počas kampani na očkovanie sa takéto slová v médiách hlavného prúdu neradi vyslovovali.

Dnes si diváci všimli, že na športom kanáli RTVS moderátor počas pretekov biatlonistov oznámil, že nórska športovec Sivert Guttorm Bakken túto sezónu vôbec nenastúpil, pretože po tretej dávke očkovania má zápal srdečného svalu, čo potvrdili aj jeho lekári.

Sivert Bakken mal za sebou úspešný záver minulej sezóny, keď si v Holmenkollene vybojoval víťazstvo v pretekoch s hromadným štartom.

Táto sezóna však vyzerá byť podstatne pochmúrnejšia.

V rozhovore pre nórsku televíziu TV2 24-ročný pretekár hovorí, že bojuje so svojím zdravím a že už viac ako päť mesiacov nemôže trénovať.

„Tlak na hrudi“

Jeho problémy sa začali v máji krátko po tom, ako dostal tretiu dávku vakcíny proti kovidom.

Bakkena postihla perikarditída – zápal srdcového vaku -, ktorú Európska agentúra pre lieky (EMA) klasifikuje ako zriedkavý vedľajší účinok vakcíny.

  • Je takmer stopercentne isté, že je to spôsobené vakcínou, hovorí Bakken pre televíziu TV2.
  • Telo sa cítilo unavené.

Vyhľadal som lekársku pomoc a úplne som prestal trénovať, potom sa to len zhoršovalo a zhoršovalo.

Cítil som fyzický diskomfort a tlak na hrudi, hovorí.

Nie je jasné, či bude môcť v tejto sezóne súťažiť

Pravidelne podstupuje nové krvné testy v nádeji, že hladina látky troponín sa znížila na úroveň, ktorá mu umožní pokračovať v plnom tréningu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *