Vylejte coca-colu do záchodu a spláchnite. Toto ste ešte nevideli

zachod coca cola

Coca-Cola a toaleta sú oveľa lepšia dvojica, ako by si niektorí mohli myslieť. Vďaka svojej miernej kyslosti sa výborne hodí na čistenie toalety. Navyše je jej čistenie lacnejšie, ako čistenie profesionálnymi prostriedkami (pokiaľ sa ďalej nezvýši cena nápojov s obsahom cukru 😉 ).

Do špinavej toalety vyliala coca-colu!

Cola pôsobí ako čistiaci prostriedok vďaka jemným kyselinám uhličitým a fosforečným, ktoré obsahuje. Tieto chemické látky pochádzajú z oxidu uhličitého, nie z príchutí koly, takže diétna cola funguje rovnako dobre ako bežná cola.

Otvorte fľašu alebo plechovku koly. Potom odmerajte šálku alebo dve. Na vyčistenie toalety nebudete potrebovať veľa. Plechovka štandardnej veľkosti obsahuje 350 ml, čo je zvyčajne necelých 1,5 šálky – to by malo stačiť. Nalejte kolu do misy. Potom okolo okraja misy. Nechajte nápoj kvapkať na škvrny pod ním. Uistite sa, že sú všetky škvrny rovnomerne pokryté tekutinou. Bude sa zdať, že kola kvapká až na dno misky, ale v skutočnosti zostane na škvrne tenká vrstva.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pokosenú trávu nevyhoďte ale zalejte vodou a prikryte. Zarobíte na tom

Teraz už stačí len nechať nápoj „pôsobiť“ (aspoň hodinu).
Kým necháte kolu „sedieť“, kyseliny pomaly uvoľnia nahromadenú škvrnu v miske. Potom toaletu spláchnite. A je to! Vaša toaleta by mala byť oveľa čistejšia. Ak nie ste s výsledkom spokojní, celú „hru“ zopakujte.

Na ktoré škvrny Coca-Cola nefunguje?

Oplatí sa vedieť, kedy cola nie je najlepšou voľbou. Je vhodná na väčšinu minerálnych usadenín a krúžkov, ktoré sa bežne vyskytujú na toaletách. Na neobvyklé škvrny však nebude vždy fungovať, takže niekedy sú potrebné iné riešenia. Cola nie je vhodná na odstraňovanie olejových, mastných alebo tukových škvŕn. Na tento účel je lepšie použiť prostriedok na umývanie riadu, saponát alebo silnejšiu kyselinu, napríklad ocot.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Posypte len túto vec z kuchyni a mravce budú utekať čo najďalej z domu aj záhrady

Cola tiež nie je dobrá na ničenie baktérií.

Zvyšky cukru, ktoré bežná kola zanecháva, môžu byť živnou pôdou pre niektoré druhy baktérií. Ak chcete zničiť mikróby, použite mydlo, komerčný čistiaci prostriedok alebo dezinfekčný prostriedok na báze alkoholu. Cola neodstráni škvrny spôsobené atramentmi, farbivami alebo pigmentmi. Alkohol a iné chemické rozpúšťadlá sú tu často najlepšou voľbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *