Vypite to a zaspíte ako mimino. Ráno sa zobudíte plný energie

ako zaspat

Medová voda je jednoduchý a účinný spôsob, ako zlepšiť kvalitu spánku. Med v tomto nápoji má upokojujúce a relaxačné vlastnosti, ktoré vám pomôžu zaspať. Prečo sa ešte oplatí siahnuť po tomto nápoji?

V návale zložitých receptov na zdravé nápoje nezabúdajme na jednoduchosť a tradičné riešenia. Medová voda je mimoriadne hodnotný a ľahko pripraviteľný nápoj, ktorý dokáže s vaším telom urobiť zázraky, pokiaľ ide o spánok aj celkovú vitalitu. Poďme zistiť, prečo by ste mali pred spaním vypiť pohár medovej vody a aké sú výhody tohto tradičného nápoja.

Zdravotné vlastnosti medu

Med je skutočnou pokladnicou vitamínov a minerálov. Obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C a vápnik, horčík, fosfor, železo, sodík a draslík. Navyše je med zdrojom antioxidantov, ktoré pomáhajú bojovať proti voľným radikálom v tele a chránia nás pred ich škodlivými účinkami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ako odstrániť zápach a smrad z domácich zvierat ako sú mačka či pes

Medová voda na lepší spánok – recept

Medová voda je skvelý spôsob, ako využiť vlastnosti medu na zlepšenie kvality vášho spánku. Na prípravu tohto nápoja stačí rozpustiť čajovú lyžičku medu v pohári teplej vody (s teplotou maximálne 40 stupňov Celzia).

Spôsob prípravy medovej vody:

Do pohára teplej vody (s teplotou maximálne 40 stupňov C) pridajte čajovú lyžičku medu.
Miešajte, kým sa med úplne nerozpustí.

Medová voda získa na chuti, keď do nej pridáte čerstvo vytlačenú citrónovú šťavu. Môžete tiež experimentovať pridaním čerstvých byliniek, napríklad mäty alebo medovky, ktoré nielen obohatia chuť nápoja, ale poskytnú aj ďalšie zdraviu prospešné látky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte si zásoby týchto korenín v zime. Budú vás chrániť pred chorobami a zápalmi

Odporúčané množstvo medovej vody je približne 150 ml pred spaním. Môžete ju piť aj počas dňa, ale vtedy nebude mať taký silný upokojujúci účinok.

Môže sa medová voda piť počas tehotenstva a dojčenia?

Áno, medová voda je bezpečná pre tehotné a dojčiace ženy. Dbajte však na to, aby ste nekonzumovali viac ako 2 čajové lyžičky medu denne.

Medová voda je tradičný nápoj, ktorý dokáže s vaším telom urobiť zázraky. Je to jednoduché riešenie, ktoré má nielen zdravotné účinky, ale zlepšuje aj kvalitu vášho spánku. Zvážte pridanie tohto tradičného nápoja do svojej rutiny a možno zistíte, že spánok ako dieťa a plná vitalita ráno sú dosiahnuteľné ciele. Presvedčte sa o tom sami!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *