Vyrobte si veľmi lacné a veľmi účinné tablety do umývačky úplne sami

umyvacka riadu

Skúste si vyrobiť domáce tablety do umývačky riadu! Je to lacnejšie ako kupovať tie, ktoré sú bežne dostupné v supermarketoch, a v niektorých prípadoch to môže byť účinnejšie. Nezaberie vám to veľa práce a získate tablety, ktoré krásne vyleštia váš riad. Ako na to? Poďte si s nami prejsť postup v dnešnom článku.

Prášok alebo tablety?

Prášok do umývačky riadu vás určite vyjde lacnejšie ako kúpa tabliet, ale často sa stáva, že riad nie je dokonale umytý – môžu sa na ňom objaviť škvrny alebo mastnota. Tablety sú účinnejšie, ale opäť za ne zaplatíte veľa peňazí. Vhodnou alternatívou sú domáce tablety, ktoré vás budú stáť len pár korún.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Len to hoďte do práčky a vyjde z nej špina za celé roky

Jej výhodou je aj to, že presne viete, čo do tablety dávate.

Nezabúdajte na pravidelné čistenie umývačky riadu

Ak vaša umývačka riadu umýva dobre s prostriedkami, na ktoré ste zvyknutí, a zrazu zistíte, že riad je špinavý alebo mastný, mali by ste sa zamerať na čistenie samotnej umývačky. Dôkladne umyte všetky filtre a spolu s odporúčaným čistiacim prostriedkom spustite umývačku na prázdno. Neváhajte to zopakovať niekoľkokrát, aby ste sa uistili, že je umývačka riadne vyčistená.

Pravidelná údržba umývačky riadu je dôležitá nielen preto, aby ste zabezpečili dobré umytie riadu, ale aj preto, aby ste predĺžili jej životnosť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Škrupiny zalejte octom. Rieši to veľký problém záhradkárov

Ako si vyrobiť domáce tablety?

Ak chcete vyskúšať domácu výrobu tabliet, budete v prvom rade potrebovať jedlú sódu. Dve šálky jedlej sódy sa doplnia dvoma šálkami bóraxu. Potom pridáte pol šálky soli a pol šálky bieleho octu. Všetko spolu zmiešajte a vzniknutú zmes vytvarujte do formičiek na kocky ľadu. Nechajte niekde na tienistom, suchom mieste schnúť približne 24 hodín a potom ich uložte do uzatvárateľnej nádoby.

Potom používajte doma vyrobené tablety ako bežné tablety do umývačky riadu zakúpené v obchode.

Táto zmes by vám mala pomôcť účinne bojovať proti zlým účinkom tvrdej vody aj mastnoty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *