• 17 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Záhradkári dávajú krabice do svojej záhrady. Rieši im to veľký problém

Záhradkári dávajú krabice do svojej záhrady. Rieši  im to veľký problém

Priatelia sa ma pýtajú, prečo mám v záhrade kartónové krabice. Keď poznajú moje tajomstvo, robia presne to! Nie je to nič iné ako obľúbené mulčovanie proti burine, ktorá nám večne pridáva prácu.

Všímate si pri oddychu v záhrade jednotlivé buriny, ktoré vás zamestnávajú? Ešte pred niekoľkými dňami ste mulčovali pozemok, a tu prichádzajú ďalšie rastliny, ktoré narúšajú estetiku vašej záhrady. Ak sa naučíte mulčovať pomocou odpadového papiera, už vás nebude trápiť tvrdohlavá burina. Tento trik je záchranou pre ľudí, ktorí neznášajú mulčovanie rastlín každých pár dní.

Čo je to mulčovanie?

Záhradkári milujú ekologické metódy, pretože sú lacné, účinné a hlavne nepoškodzujú rastliny. Nepotrebné kartónové škatule môžu poskytnúť geniálnu izoláciu pre pôdu v záhrade, len musíte vedieť, ako ju vytvoriť. Pôda vystlaná odpadovým papierom je chránená pred nadmerným teplom, a tým aj odparovaním vody.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do nádržky vložte 3 guľôčky z alobalu. Bez toho, aby ste pohli prstom, sa zbavíte problému

Okrem toho poskytuje ochrannú bariéru proti burine, ktorá na zakrytej pôde nemôže vyklíčiť. Túto metódu možno použiť v záhrade aj na zeleninových záhonoch. Ak vás pohľad na lepenku v záhone rozčuľuje, posypte ju kôrou alebo pokosenou trávou, aby ste ju trochu zamaskovali. Záhrada bude vyzerať prakticky rovnako ako predtým a vy ste získali novú ochranu pred burinou.

Ako použiť kartónové škatule v záhrade?

Použitie kartónových krabíc a odpadového papiera je detská hračka. Nazbierajte väčšie množstvo materiálov (najlepšie sú sivé noviny a kartónové škatule bez nálepiek) a použite ich na vyloženie pôdy pri základni kvetov. Noviny sa ukladajú hrubšie (po 3-4 listoch) a potom sa mierne navlhčia vodou. Kartónové škatule sú hrubšie, takže na jeden kus pôdy stačí jedna vrstva.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ježka si v záhrade nechajte. Plní vám tam dôležitú úlohu

Ak nemáte dostatok materiálu na pokrytie celej plochy záhonu, rozdeľte odpadový papier na menšie kúsky a zmiešajte ho s kôrou alebo slamou, potom zasypte kvety. Väčšie kartónové škatule sa dajú využiť ešte iným spôsobom. Ak plánujete vysadiť jahody, vezmite kartónovú škatuľu, urobte do nej kruhové otvory a vložte do nich po jednej sadenici. Plody budú oveľa čistejšie, keď nebudú v priamom kontakte s pôdou.

Podobné články

Nevyhadzujte bublinkovú fóliu. Pred zimou sa vám bude veľmi hodiť

Nevyhadzujte bublinkovú fóliu. Pred zimou sa…

Zvyčajne sa používa na zabezpečenie balíkov.…
Čo orezávať v auguste? Tieto stromy a kríky potrebujú vašu pozornosť

Čo orezávať v auguste? Tieto stromy…

August je mesiacom intenzívnej práce v…
Dajte si soľ do záhrady a uvidíte s vašimi rastlinami zázraky

Dajte si soľ do záhrady a…

Soľ sa dá použiť rôznymi spôsobmi.…
Vytrhanú burinu nevyhadzujte. Urobte z nej tieto veci a ušetrí vám to peniaze

Vytrhanú burinu nevyhadzujte. Urobte z nej…

Burina sa objavuje spontánne v dôsledku…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *