Záhradkári dávajú krabice do svojej záhrady. Rieši im to veľký problém

karton zahrada

Priatelia sa ma pýtajú, prečo mám v záhrade kartónové krabice. Keď poznajú moje tajomstvo, robia presne to! Nie je to nič iné ako obľúbené mulčovanie proti burine, ktorá nám večne pridáva prácu.

Všímate si pri oddychu v záhrade jednotlivé buriny, ktoré vás zamestnávajú? Ešte pred niekoľkými dňami ste mulčovali pozemok, a tu prichádzajú ďalšie rastliny, ktoré narúšajú estetiku vašej záhrady. Ak sa naučíte mulčovať pomocou odpadového papiera, už vás nebude trápiť tvrdohlavá burina. Tento trik je záchranou pre ľudí, ktorí neznášajú mulčovanie rastlín každých pár dní.

Čo je to mulčovanie?

Záhradkári milujú ekologické metódy, pretože sú lacné, účinné a hlavne nepoškodzujú rastliny. Nepotrebné kartónové škatule môžu poskytnúť geniálnu izoláciu pre pôdu v záhrade, len musíte vedieť, ako ju vytvoriť. Pôda vystlaná odpadovým papierom je chránená pred nadmerným teplom, a tým aj odparovaním vody.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vymetá usadeniny z tela. Ako zaviesť do stravy viac vlákniny?

Okrem toho poskytuje ochrannú bariéru proti burine, ktorá na zakrytej pôde nemôže vyklíčiť. Túto metódu možno použiť v záhrade aj na zeleninových záhonoch. Ak vás pohľad na lepenku v záhone rozčuľuje, posypte ju kôrou alebo pokosenou trávou, aby ste ju trochu zamaskovali. Záhrada bude vyzerať prakticky rovnako ako predtým a vy ste získali novú ochranu pred burinou.

Ako použiť kartónové škatule v záhrade?

Použitie kartónových krabíc a odpadového papiera je detská hračka. Nazbierajte väčšie množstvo materiálov (najlepšie sú sivé noviny a kartónové škatule bez nálepiek) a použite ich na vyloženie pôdy pri základni kvetov. Noviny sa ukladajú hrubšie (po 3-4 listoch) a potom sa mierne navlhčia vodou. Kartónové škatule sú hrubšie, takže na jeden kus pôdy stačí jedna vrstva.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať niečo, na čo sme boli celé roky zvyknutí a denne to používali

Ak nemáte dostatok materiálu na pokrytie celej plochy záhonu, rozdeľte odpadový papier na menšie kúsky a zmiešajte ho s kôrou alebo slamou, potom zasypte kvety. Väčšie kartónové škatule sa dajú využiť ešte iným spôsobom. Ak plánujete vysadiť jahody, vezmite kartónovú škatuľu, urobte do nej kruhové otvory a vložte do nich po jednej sadenici. Plody budú oveľa čistejšie, keď nebudú v priamom kontakte s pôdou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *