• 17 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Nalejte to do vody a vaša podlaha sa bude lesknúť ako nová

Nalejte to do vody a vaša podlaha sa bude lesknúť ako nová

Premýšľate, čo urobiť, aby vaše panely žiarili ako kedysi? Vaša podlaha časom zmatnela a vy neviete, ako jej vrátiť pôvodný vzhľad? Jednoduché vytieranie nestačí, musíte urobiť trochu práce.

Pokládka laminátovej podlahy vo vašej domácnosti nie je malým výdavkom a musel sa s ňou stretnúť každý, kto niekedy dokončoval dom.

Po čase začne lesklá podlaha vyzerať matne a obyčajné čistenie jej vzhľad nezlepší. Ide o prirodzený proces starnutia, keďže povrch je neustále vystavený treniu. To spôsobuje, že sa na nej objavujú škrabance a stráca svoj lesk. Ak chcete, aby bol opäť lesklý, musíte ho dobre ošetriť a my vám poradíme, ako na to.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Banány vložte do zelených paradajok a prikryte ich. Okamžite vám dozrejú

Ako dosiahnete, aby sa vaše panely opäť leskli?

Regály v obchodoch sú plné čistiacich prostriedkov na podlahy. Môžu stáť veľa peňazí. Najlacnejšie prípravky nebudú dostatočne účinné na to, aby osviežili naše parkety do stavu, o akom snívame. Skôr ako si vyčistíte peňaženku, oplatí sa siahnuť po domácich prostriedkoch, ktoré dokážu zázraky. Vyskúšajte to, nič vás to nestojí, pretože všetky výrobky nájdete vo svojej kuchynskej skrinke.

Krém na matné panely

Panely možno prirovnať k pokožke na tele. Ak je suchá, stáva sa matnou a zvráskavenou a musíte použiť hydratačný prípravok, aby ste jej opäť vrátili predchádzajúci stav. To isté platí aj pre parkety – po čase ich treba naolejovať, aby získali svoj pôvodný lesk. Na to potrebujete 500 ml vody, 100 ml octu a 2 polievkové lyžice olivového oleja. Všetky tekutiny zmiešajte a zmes odložte bokom. Pred jej použitím budete musieť celú podlahu povysávať a umyť štandardným spôsobom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte toto s vodou a pleseň z vašich stien zmizne. Má to doma každý

Zbavíte sa tak prachu a nečistôt a lesklá zmes pokryje panely tým najúčinnejším spôsobom. Najlepšie je naliať prípravok do fľaše s rozprašovačom, potom kúsok po kúsku nastriekať na povrch a utrieť mäkkou handričkou z mikrovlákna. Niekoľko hodín môže byť cítiť zápach octu; ak sa vám nepáči, môžete do domáceho čistiaceho prostriedku pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja.

Podobné články

Vysypte soľ v kúpeľni na obkladačky a budú ako nové

Vysypte soľ v kúpeľni na obkladačky…

Obkladačky v kúpeľni nie sú vystavené…
Podlahu umývam už len soľou. Trik ma naučila babička a vedela, čo robí

Podlahu umývam už len soľou. Trik…

V časoch mladosti našich starých mám…
Úžasný domáci koktail, ktorý udrží vaše podlahy trvalo čisté

Úžasný domáci koktail, ktorý udrží vaše…

Vytieranie podláh v našich domácnostiach sa…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *