Zmiešajte mydlo s colou a vytvoríte si doma zázrak na čistenie

mydlo cola

Pri čistení sa môžeme stretnúť so škvrnami, ktoré je ťažké odstrániť tradičnými prostriedkami. V takýchto prípadoch sa oplatí použiť neobvyklú, ale účinnú kombináciu dvoch nenápadných zložiek. S ich pomocou sa vám podarí odstrániť nepríjemné škvrny za krátky čas.

Už roky je známe, že s niektorými škvrnami dokáže pomôcť kolový nápoj. Čo však, ak ho skombinujete s mydlom? Ukázalo sa, že pripravená zmes si dokonale poradí s odolnými škvrnami, ktoré sa ťažko čistia tradičnými prostriedkami. Ako si pripraviť domácu tekutinu na čistenie rôznych povrchov pomocou nej?

Spojte kolu a mydlo. Rýchlo si poradíte s bežným problémom

Jedným z najčastejších problémov pri upratovaní je stretnutie so škvrnami a nečistotami, ktoré sa odstraňujú naozaj ťažko. Zvyčajne ide o pripáleniny na panviciach alebo v rúre či vodný kameň v toalete, ktoré odstráni len málo prostriedkov. Vtedy sa oplatí siahnuť po jednoduchom domácom riešení. Nestojí veľa a poradí si s mnohými bežnými škvrnami, ktoré sa ťažko odstraňujú. Siahnite po kúsku mydla a nastrúhajte ho.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane, keď začnete každé ráno piť vodu s citrónom s vašim telom

Drť rozpustite v troche horúcej vody a vzniknutú tekutinu spojte s pohárom kolového nápoja. Keď sú všetky zložky dobre premiešané, prelejte tekutinu do fľaše s rozprašovačom pre jednoduchšie použitie. Kedy sa vám bude hodiť?

Na čo môžete použiť čistiacu tekutinu z koly a mydla? Poradí si s veľkým množstvom nečistôt

Domáca metóda s použitím koly a mydla sa môže okrem iného hodiť pri čistení kúpeľne. Keď sa chcete zbaviť škvŕn od tvrdej vody z toalety alebo umývadla, siahnite práve po takejto zmesi. Zašpinené miesto zakryte papierovou utierkou a potom ho hojne postriekajte tekutinou na báze koly a mydla.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto tri zložky a pite pred raňajkami. Boky a brucho začnú miznúť

Nechajte všetko na mieste 30 minút, odstráňte namočenú papierovú utierku a škvrnu opäť výdatne postriekajte. Vyčistite ju zubnou kefkou a po vodnom kameni už nebude ani stopy. Podobným spôsobom môžete ošetriť aj pripálené hrnce alebo rošt rúry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *