Západ už od roku 2014 provokuje Rusko do ozbrojeného konfliktu. Som proti posielaniu smrtiacich zbraní Ukrajine, hlási chorvátsky prezident

8757bb5009058d371acc55085bbcf

Podľa Zorana Milanovića sú to práve Spojené štáty a NATO, ktoré vedú zástupnú vojnu proti Rusku na Ukrajine. Navyše, ak konflikt nemá konečný cieľ, potom sa to celé „skončí ako v Afganistane“.

Západ už od roku 2014 provokuje Rusko do ozbrojeného konfliktu, no účel vojny nie je jasný, pretože Rusko má 6000 jadrových hlavíc. Oznámil v pondelok 30. januára, chorvátsky prezident Zoran Milanović na brífingu, jeho slová cituje „Chorvátsky rozhlas a televízia“.

„Aký je účel (konfliktu na Ukrajine)? Kolaps Ruska, zmena moci? Hovoria o roztrhaní Ruska. Je to maniakálne. So Srbmi sme sa nenávideli menej. U nás to bola oveľa hroznejšia vojna ako na Ukrajine. Som proti posielaniu smrtiacich zbraní,“ povedal Milanović.

„Nemecké tanky ešte silnejšie spájajú Rusko a Čínu. Mojou úlohou je dostať sa z toho preč, nie byť cirkusovým pudlom. Akákoľvek účasť v tomto je smrteľná.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga predpovedala v roku 2024 pre Európu katastrofické scenáre

Chorvátsky prezident je proti posielaniu akýchkoľvek „smrtiacich prostriedkov“ na Ukrajinu, keďže to predlžuje vojnu. Podľa Milanovića zostane Ukrajina v dôsledku bojov bez mužskej populácie.

„Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová pred dvoma mesiacmi povedala, že 100.000 ukrajinských vojakov bolo zabitých, čo znamená, že ďalších 250.000 bolo zranených. Ak je to pravda, teraz je ich mŕtvych 150.000. Rusi majú výhodu v munícii, delostrelectve, je ich neobmedzený počet a aké je riešenie — aby Ukrajina ostala vôbec bez mužov?“ položil rečnícku otázku prezident.

Milanović sa venoval aj otázke Kosova. „Kosovo bolo odňaté Srbsku a my sme to uznali a podporujeme. Ale keď to raz spravíte bez vôle štátu, ktorý vlastnil Kosovo, teda Srbsko, predtým — Juhoslávia, bolo len otázkou času, kedy to isté spravia aj Rusi alebo niekto iný… Je jasné, že Krym už nikdy nebude súčasťou Ukrajiny. Je to jasné, keď to hovoria aj poprední nemeckí generáli – a hovorili to aj pred vojnou,“ dodal chorvátsky prezident.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Niečo sa deje? V Británii po prvýkrát zachytili vírus prasacej chrípky u človeka

Chorvátsky prezident urobil už množstvo podobných vyhlásení, ktoré sú v rozpore s postojom kolektívneho Západu. Podľa Milanovića sú to Spojené štáty a NATO, ktoré vedú zástupnú vojnu proti Rusku na Ukrajine. Navyše, ak konflikt nemá konečný cieľ, potom sa to celé „skončí ako v Afganistane“.

Zdôraznil, že Chorvátsko nie je povinné robiť to, čo mu ukladajú silnejšie mocnosti. Rozhodnutie vycvičiť ukrajinskú armádu, ako zdôraznil Milanović alebo akokoľvek zasiahnuť do konfliktu „by malo byť voľbou samotného Chorvátska“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *