• 12 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Zapichnite klinčeky do cesnaku a okamžite sa doma začnete cítiť lepšie

Zapichnite klinčeky do cesnaku a okamžite sa doma začnete cítiť lepšie

Nič neruší pokoj a ticho v dome tak ako bzučanie nad ušami. Mušky, komáre, muchničky a iný lietajúci hmyz dokážu účinne pokaziť náladu a narušiť popoludňajší relax. Jeden môj priateľ mi poradil, aby som do strúčikov cesnaku zapichol niekoľko klinčekov.

Lietajúci hmyz je postrachom nás všetkých, či už žijeme v meste alebo na vidieku. Bzučanie nad uchom dokáže priviesť k šialenstvu aj toho najväčšieho stoika. Môžete proti nemu bojovať tak, že siahnete po neškodných domácich prostriedkoch. Nazrite do skrine s korením, vytiahnite z košíka cesnak a môžete sa s problémom s hmyzom navždy rozlúčiť.

Ako odpudzovať hmyz?

Keď som sa na jednom stretnutí sťažovala kamarátke, že ma už nebaví bzučanie nad uchom, poradila mi, aby som siahla po strúčiku cesnaku a strčila doň klinčeky. Nebudem tajiť – najprv sa mi udivene zdvihlo obočie, ako sa v tejto chvíli určite zdvihlo aj vám.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vytvorte si toto doma z alobalu a ušetríte stovky ročne na kúrení

Môj priateľ bol však taký presvedčivý, že som sa rozhodla to vyskúšať. Veľmi rýchlo som to oľutovala…. Túto metódu som predtým nepoznal. Je lacná, je prirodzená, ale predovšetkým veľmi účinná.

Olúpala som strúčiky cesnaku a jemne ich rozdrvila, aby pustili šťavu. Potom som siahol po klinčekoch a vtĺkol ich do olúpaného cesnaku. Štruktúru som umiestnil na strategické miesta, odkiaľ sa stále ozýval bzučivý zvuk – na otvorené kuchynské okno a na linku vedľa ovocia. Na druhý deň už po ovocných muškách nebolo ani stopy. Intenzívna vôňa odpudzovala aj iný lietajúci hmyz. Samotná cesnaková vôňa nebola pre ľudí taká únavná, pretože ju trochu neutralizovala aróma klinčekov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak zjete toto jedlo pred spaním, veľmi ťažko zaspíte

Účinný spôsob proti hmyzu

Ak však nie ste fanúšikom cesnaku a jeho vôňa by vás v každodennom živote obťažovala, môžete si vybrať iné vône. Medzi vône, ktoré muchy neznášajú, ale ľudia ich majú radi, patrí vanilka. Do malej misky, šálky alebo na tanierik nalejte trochu vanilínového oleja, ktorý sa zvyčajne pridáva do koláča, a položte ho na miesto, kde lieta najviac múch. Tento olej môžete použiť aj na okenné rámy, aby ste ešte viac odradili nezvaných hostí. Môžete tiež siahnuť po polovici citróna a posypať ho klinčekmi. Vôňa Vianoc a prírodný repelent v jednom!

Podobné články

Zapáľte uhlie v pomaranči a vyriešite otravný problém, ktorý má každý v tomto období

Zapáľte uhlie v pomaranči a vyriešite…

Teploty sa pomaly vytrácajú, ale ostávajú…
Roky ste lúpali cesnak zle. Žena ukázala úžasný trik

Roky ste lúpali cesnak zle. Žena…

Neexistuje aromatickejšia zelenina, ktorá by sa…
Toto všetko u vás doma dokáže obyčajný cesnak. Vedeli ste o tom?

Toto všetko u vás doma dokáže…

Máme pre vás zaujímavú informáciu, ktorá…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *