Zapichnite klinčeky do cesnaku a okamžite sa doma začnete cítiť lepšie

cesnak

Nič neruší pokoj a ticho v dome tak ako bzučanie nad ušami. Mušky, komáre, muchničky a iný lietajúci hmyz dokážu účinne pokaziť náladu a narušiť popoludňajší relax. Jeden môj priateľ mi poradil, aby som do strúčikov cesnaku zapichol niekoľko klinčekov.

Lietajúci hmyz je postrachom nás všetkých, či už žijeme v meste alebo na vidieku. Bzučanie nad uchom dokáže priviesť k šialenstvu aj toho najväčšieho stoika. Môžete proti nemu bojovať tak, že siahnete po neškodných domácich prostriedkoch. Nazrite do skrine s korením, vytiahnite z košíka cesnak a môžete sa s problémom s hmyzom navždy rozlúčiť.

Ako odpudzovať hmyz?

Keď som sa na jednom stretnutí sťažovala kamarátke, že ma už nebaví bzučanie nad uchom, poradila mi, aby som siahla po strúčiku cesnaku a strčila doň klinčeky. Nebudem tajiť – najprv sa mi udivene zdvihlo obočie, ako sa v tejto chvíli určite zdvihlo aj vám.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite hladkať vaše paradajky v záhrade a ostanete prekvapení, čo sa stane

Môj priateľ bol však taký presvedčivý, že som sa rozhodla to vyskúšať. Veľmi rýchlo som to oľutovala…. Túto metódu som predtým nepoznal. Je lacná, je prirodzená, ale predovšetkým veľmi účinná.

Olúpala som strúčiky cesnaku a jemne ich rozdrvila, aby pustili šťavu. Potom som siahol po klinčekoch a vtĺkol ich do olúpaného cesnaku. Štruktúru som umiestnil na strategické miesta, odkiaľ sa stále ozýval bzučivý zvuk – na otvorené kuchynské okno a na linku vedľa ovocia. Na druhý deň už po ovocných muškách nebolo ani stopy. Intenzívna vôňa odpudzovala aj iný lietajúci hmyz. Samotná cesnaková vôňa nebola pre ľudí taká únavná, pretože ju trochu neutralizovala aróma klinčekov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kľúčové ošetrenie paradajok. Vykonávajte pravidelne a úroda bude skvelá

Účinný spôsob proti hmyzu

Ak však nie ste fanúšikom cesnaku a jeho vôňa by vás v každodennom živote obťažovala, môžete si vybrať iné vône. Medzi vône, ktoré muchy neznášajú, ale ľudia ich majú radi, patrí vanilka. Do malej misky, šálky alebo na tanierik nalejte trochu vanilínového oleja, ktorý sa zvyčajne pridáva do koláča, a položte ho na miesto, kde lieta najviac múch. Tento olej môžete použiť aj na okenné rámy, aby ste ešte viac odradili nezvaných hostí. Môžete tiež siahnuť po polovici citróna a posypať ho klinčekmi. Vôňa Vianoc a prírodný repelent v jednom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *