Zapnite klimatizáciu a ďalšie tlačidlo. Auto sa ochladí 2x rýchlejšie

nissan 885309 1920

Recirkulácia v aute nie je nič iné ako vnútorná cirkulácia vzduchu. Väčšina automobilov má na prístrojovej doske špeciálne tlačidlá na ovládanie klimatizácie. Ukazuje sa, že vodiči ich nepoužívajú celkom správne. Prezradíme vám, ako na to (zdroj: genialne)

Vnútorná cirkulácia vzduchu v aute už dávno nie je luxus, ktorý si mohli dovoliť len majitelia drahých áut. V súčasnosti je to pomerne bežná možnosť. Napriek tomu nie každý vodič vie, ako s ňou správne zaobchádzať.

Ako funguje vnútorný obeh v aute?

Vnútorná cirkulácia v aute funguje tak, že vzduch cirkuluje v uzavretom okruhu (v aute), takže nemá šancu uniknúť von. Ani „nový“ vzduch sa nedostane dovnútra. Tlačidlo ovládajúce túto funkciu sa zvyčajne nachádza v prístrojovej doske.

Spoznáte ho podľa toho, že vyzerá ako ikona s otočnou šípkou umiestnenou vo vnútri vozidla, ktorá sa nedostane von. Táto funkcia je neoceniteľná, keď jazdíte po ceste a vo vzduchu sú oblaky prachu a dymu alebo nepríjemný zápach. Vďaka tomu sa nič nedostane dovnútra vozidla a my môžeme pohodlne dokončiť cestu. Je to užitočné najmä pri jazde v blízkosti polí hnojených kompostom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hubku na riad hoďte do prania s oblečením. Efekt je úžasný

Kedy zapnúť recirkuláciu v aute?

Ukazuje sa, že mnohí vodiči túto funkciu používajú nesprávne. Aktivujú ju hneď, ako sa do auta dostane nepríjemný zápach. Potom je to oveľa horšie, pretože zápach zostáva vo vnútri vozidla a nemá šancu uniknúť von. V takomto momente je pocit nepohody naozaj silný.

Žiaľ, nie vždy sa nám podarí predvídať, že budeme vystavení nepríjemnému zápachu, preto sa táto funkcia zvyčajne aktivuje až po čase. Našťastie, čoraz viac áut má túto funkciu zapnutú automaticky – vtedy máme možnosť nepríjemný zápach obísť. Vďaka vnútornej cirkulácii vzduchu sa tiež rýchlejšie ochladí auto v lete alebo ohreje v zime. Bohužiaľ, má aj svoje nevýhody: pri príliš dlhom používaní sa môžu zahmlievať okná a zhoršovať viditeľnosť. Preto je lepšie používať túto funkciu opatrne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte denne túto zeleninu. Vyčistí vám čreva a zlepší pokožku

Ako rýchlo ochladiť vozidlo pomocou recirkulácie?

Ak je vozidlo veľmi horúce, po naštartovaní motora najprv otvorte okná a zapnite klimatizáciu, aby ste sa zbavili veľmi horúceho vzduchu. Až po chvíli zatvorte okná a zapnite recirkuláciu. Ak to neurobíte, klimatizácia sa bude snažiť ochladiť veľmi horúci vzduch zvonku. Pri zapnutej recirkulácii sa vozidlo ochladí rýchlejšie bez toho, aby sa klimatizácia toľko spotrebovávala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *