Ľudia si začali pred odletom baliť kufor do fólie. Vyhnú sa tak problémom

kufor folia
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Naša batožina je počas cestovania náchylná na poškodenie. Kufor sa môže roztrhnúť, poškriabať, zašpiniť alebo dokonca zlomiť v dôsledku nárazu. Preto sa na letiskách čoraz častejšie stretávame s tým, že cestujúci majú svoje kufre zabalené v igelite. Výhody tohto postupu sú skutočne početné.

Cestovanie je neoddeliteľnou súčasťou nášho života, či už cestujeme súkromne alebo služobne. Pred odletom je dôležité batožinu riadne zabezpečiť. Najlepšie je urobiť to sami, aby ste na letisku nepreplatili.

Prečo si pred odletom zabaliť kufor do igelitu?

Dôvod, prečo to mnoho ľudí robí, je celkom triviálny. Fólia slúži na ochranu našej batožiny pred mechanickým poškodením, ktorých je nielen na letisku mnoho. Náš kufor sa môže zašpiniť, poškodiť, poškriabať, a to má vplyv nielen na jeho vzhľad, ale aj na jeho funkčnosť.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Obyvatelia Grécka v šoku! Na budovách sa objavujú trhliny

Nový kufor predstavuje nemalé náklady. Rovnako tak aj jeho zabezpečenie ako ďalšia nákladná možnosť – priamo na letisku. Preto sa oplatí zabezpečiť si ho sami, aby sa mu nič nestalo a aby ste nemuseli platiť nič navyše. Tento patent vás tiež môže ochrániť pred oklamaním zo strany pašerákov, ktorí sa vďaka fólii nedostanú do vašej batožiny, pretože na jej konštrukcii bude vidieť, či sa ju niekto pokúsil otvoriť. Kufor zabezpečený fóliou minimalizuje toto riziko takmer na nulu! Je to šikovný trik, ktorý má mnoho výhod.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Extrémny výpadok elektriny zasiahol Európu. 50 miliónov ľudí v ohrození

Trik na uloženie kufra v batožinovom priestore

Už viete, ako ochrániť svoj kufor pred poškodením. Teraz vám poradíme, ako zabezpečiť, aby ste ho v batožinovom priestore správne poskladali. Najčastejšie cestujúci ukladajú svoje kufre vodorovne, aby si zaručili väčšiu stabilitu. Ukazuje sa však, že je oveľa lepšie umiestniť ho vodorovne tak, aby kratšia strana bola zvislá. Takto zostane v batožinovom priestore viac miesta pre kufre ostatných cestujúcich. A čo by ste mali robiť, ak sa, ťukám na drevo, vaša batožina stratí? V prvom rade nepanikárte!

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
V Alpách napadlo v apríli rekordné množstvo snehu. Toto sa nestalo už dlho

A choďte rovno do kancelárie Straty a nálezy batožiny na letisku a vyplňte PIR (Property Irregularity Report). Potom sa preukážte preukazom totožnosti a palubným lístkom s batožinovým štítkom a opíšte stratenú batožinu. Nakoniec musíte uviesť svoju adresu, na ktorú vám majú byť vaše veci doručené, ak sa nájdu.


Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Redakcia Plénum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *