Zaskrutkujte vývrtku do citróna. Tento trik vám zmení život

citron 2

Internetový trik ma naučil, ako vyžmýkať citrón kuchynským nástrojom. Nie je to nôž, ale niečo, čo sa hodí najmä znalcom vína. Naučte sa tento geniálny trik a už nikdy nebudete s citrónom zaobchádzať inak.

Citrón je také všestranné ovocie, že sa dá pridať do vody, dezertov alebo suchých jedál. Najčastejšie používame jeho šťavu, ktorú je potrebné poriadne vytlačiť a odstrániť prípadné semienka. Oplatí sa poznať trik s vývrtkou, ktorý nám pomôže získať šťavu z citrusu.

Prečo je také dôležité jesť citrón?

Myslím, že neexistuje človek, ktorý by si myslel, že citrón je škodlivé ovocie. Jeho chuť je síce trochu zvláštna (hoci sú ľudia, ktorí ho jedia ako mandarínky), ale vďaka jeho hodnotám by sme ho mali konzumovať stále.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po tejto živine sa paradajky rozrastú ako šialené. Potrebnú ingredienciu máte v kuchyni

Citrón je hlavne vitamín C, ktorý podporuje našu imunitu a tiež zlepšuje vzhľad našej pleti, odstraňuje akné a nedokonalosti. Reguluje tráviace procesy, čistí toxíny a podporuje aj činnosť pečene. Malé dávky šťavy prepašované do vody, šalátu alebo dezertu dokážu v našom tele urobiť zázraky. Dbajte na to najmä na prelome ročných období, keď na naše telo útočia sezónne vírusy.

Ako vytlačiť citrón vývrtkou?

Čerstvá šťava priamo z ovocia je najúčinnejšia a práve tá by mala pristáť v našich nápojoch. Ak dostaneme tvrdé a suché ovocie, ťažko ho v rukách vyžmýkame. Navyše, ak nechceme použiť celý citrón naraz, môže z neho vyletieť veľa ovocných mušiek. V takých chvíľach je najlepšie použiť vývrtku, ktorá pomôže vylisovať šťavu. Ako ju používať?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Geniálny trik na mäkké a nadýchané uteráky ako z reklamy

Začnite tým, že umyjete a sparíte kôru citróna. Potom ovocie váľajte na pulte, kým nezmäkne. Vezmite vývrtku a spodným koncom ju zapichnite na miesto. Nástroj pevnejšie zatlačte do vnútra ovocia a potom ho otočte tak, aby prenikol do dužiny. Teraz vývrtku vytiahnite a šťava bude ľahko vytekať cez otvor, ktorý ste urobili. Okrem toho máte istotu, že vám nevypadne žiadna nepríjemná kôstka. Na podobnom princípe funguje aj skrutkovač alebo iný kuchynský nástroj, ktorý sa dá zasunúť dovnútra ovocia. Len nezabudnite nástroj pred vložením do dužiny ovocia dobre očistiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *