Zbavte sa mastných vlasov. Prevarte tieto bylinky a vmasírujte do vlasov

mastne vlasy

Každý sníva o krásnych, dlhých a lesklých vlasoch. Málokto však vie, aké ťažké je dosiahnuť tento efekt. Najmä keď uplynie niekoľko hodín po umytí šampónom a kadere nie sú opäť svieže. Pozrite si tieto domáce prostriedky na mastné vlasy.

Starostlivosť o vlasy je rovnako dôležitá ako starostlivosť o ostatné časti tela. Preto je dôležité vykonávať ju pravidelne, aby sa dosiahli požadované výsledky. Kľúčovým prvkom je kozmetika, ktorú treba vyberať podľa potrieb pokožky hlavy, nie vlasov. Ak bojujete s mastnými vlasmi, vyskúšajte túto metódu.

Ako sa starať o mastné vlasy?

Koľko ľudí, toľko teórií, ako sa o ne starať. Niektorí odporúčajú udržiavať špinavú pokožku hlavy, zatiaľ čo iní ju denne umývajú, aby sa cítila svieža. Ako sa ukázalo, odborníci neodporúčajú dlhodobé nemytie vlasov, teda takzvaný vlasový tréning.

Na pokožke hlavy sa tak vytvárajú kvasinky a početné baktérie. Potom, keď si náhodou poškriabete pokožku hlavy, môže vzniknúť vážny zápal. Umývanie vlasov by preto malo byť prispôsobené našim potrebám. Odporúča sa to maximálne raz za tri dni, ale svoje kadere si môžete umývať aj každý deň.

Domáce prostriedky na mastné vlasy

Namiesto míňania peňazí na drahé a neúčinné prípravky si ich pripravte sami. Oplatí sa využiť blahodarné účinky prírody, konkrétne bylinnej medicíny. Preto najlepšie urobíte, ak zájdete do obchodu s bylinkami a kúpite si dubovú kôru, rozmarín, tymián, pŕhľavu a žihľavu. Takto budete mať istotu, že bylinky pochádzajú zo spoľahlivého zdroja.

Neskôr všetky ingrediencie jednoducho niekoľko minút povarte vo vode, potom sceďte a získanú tekutinu nalejte do fľaštičky s rozprašovačom. Pripravený prípravok je nátierka, ktorá by sa mala aplikovať na čistú pokožku hlavy. Po aplikácii jemne masírujte pokožku hlavy pomocou prstov alebo špeciálneho masážneho prístroja. Je tiež dobré následne rozhýbať pokožku na hlave, čo pomôže zlepšiť krvný obeh. Použité bylinky nie sú vybrané náhodne, pretože majú antibakteriálny účinok a brzdia vylučovanie kožného mazu.

Kozmetika z kuchynskej skrinky na vlasy

Oplachovanie jablčným octom sa používa už mnoho rokov pre jeho čistiace a mazotvorné vlastnosti. Na čerstvo umytú pokožku hlavy naneste zmes 500 ml teplej vody a 60 ml octu, potom ju votrite do pokožky hlavy a nechajte pôsobiť približne 10 minút. Po uplynutí tejto doby opláchnite a máte hotovo!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *