Nasypala soľ do misky a položila k oknu. Vyriešila tým problém, ktorý jej ničil domácnosť

plesen doma

Ak máte doma problém s nadmernou vlhkosťou, pozrite si tento domáci trik, ktorý vám pomôže odvlhčiť vzduch. Toto lacné riešenie je vhodné na použitie v akejkoľvek miestnosti. Potrebujete len jeden výrobok, ktorý máte v kuchyni.

Miesta, ktoré sú obzvlášť náchylné na výskyt vlhkosti, sú kuchyňa a kúpeľňa. Veľké množstvo vodných pár, ktoré sa v týchto miestnostiach nachádza, je výsledkom mnohých každodenných činností. V mnohých bytoch sa hromadiaca vlhkosť po noci prejavuje aj na povrchu okien.

Nepodceňujte tento problém a prijmite opatrenia skôr, ako sa rozvinie. Tvorba čiernych výkvetov na stenách nie je len estetickou nepríjemnosťou, ale môže mať vplyv aj na vaše zdravie. Tu sú prírodné spôsoby boja proti vlhkosti, na ktoré neminiete veľa peňazí.

Odvlhčovač vzduchu pre domácnosť. Pozrite sa, ako to urobiť prirodzene a s nízkymi nákladmi

Pomocou domácich riešení si môžete odpustiť nákup drahých regulátorov vlhkosti, ako sú prenosné elektronické odvlhčovače. Skvelou a lacnou možnosťou na odstránenie vlhkosti zo vzduchu je kamenná soľ. Na výrobu účinného odvlhčovača pomocou tohto produktu budete potrebovať len tanier alebo inú nádobu. Stačí, ak soľ rozsypete na tanier alebo do misky a umiestnite ju na okenný parapet. Vďaka prirodzeným hygroskopickým vlastnostiam výrobku sa zbavíte prebytočnej vlhkosti v interiéri.

Soľ skutočne absorbuje vlhkosť z okna a akumuluje ju.

Podobný výsledok sa dá dosiahnuť aj použitím ryže alebo jedlej sódy.

Ako sa zbavíte vlhkosti na oknách domácimi metódami? Odstráňte problém raz a navždy

Pravdepodobne si spomínate na malé balíčky silikagélu, ktoré nájdete v krabiciach od topánok, nádobách alebo iných predmetoch, ktoré môžu zhromažďovať vlhkosť. Táto látka, tiež skvele funguje ako odvlhčovač a môžete si ju ľahko vyrobiť sami.

  • Vezmite si nádobu s viečkom, skrutkovač a silikagél.
  • Pomocou skrutkovača urobte do veka nádoby otvory.
  • Naplňte nádobu silikagélom a zaskrutkujte viečko.
  • Umiestnite na miesta, kde sa hromadí vlhkosť.
  • Na dosiahnutie najlepších výsledkov vymieňajte silikagél každých niekoľko týždňov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *