Zelenský varuje Slovensko: Proruská vláda je pre vás najväčší problém!

zelensky

Traja slovenskí ministri ale aj slovenskí novinári mali tento týždeň možnosť sa porozprávať s ukrajinským prezidentom Volodomyrom Zelenským priamo v Kyjeve.

Reportérka televízie Markíza tak priniesla zaujímavé odpovede na ich otázky aj ohľadne našej slovenskej scény.

Slovenskí minister zahraničia Rastislav Káčer vychválil Zelenského

„Oproti vám stojí skromný, pokorný, ale rázny človek, ktorý evidentne má v hlave všetko upratané. Evidentne, napriek obrovskej únave, sa absolútne sústredí na rokovanie. Keby som za 30 rokov mal vybrať jedno stretnutie, ktoré na mňa urobilo obrovský, aj ľudský, aj profesionálny dojem, tak by to bolo toto stretnutie,“ povedal Káčer.

„Hovorí s nami trištvrte hodinu. O vojne, mieri, utrpení aj odvahe. Ukrajinci vraj budú bojovať do konca, ak Vladimir Putin nezvolí civilizovanú cestu k mieru,“ reportuje z metropoly Ukrajiny redaktorka televízie Markíza Gabriela Kajtárová.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  V Chorvátsku sa do mora vôbec nedá ísť. Pozrite sa, čo sa stalo

Kajtárovú zaujímalo aj to, čo hovorí Zelenskyj na vnútropolitickú situáciu na Slovensku. „Pýtam sa ho, ako veľmi by bol pre Ukrajinu problém, keby sa na Slovensku vymenila vláda,“ parafrázuje reportérka TV Markíza svoju otázku, ktorú adresovala v Kyjeve ukrajinskému prezidentovi, píše eReport.sk

Uviedol, že v tom veľký problém nevidí. A nepriamo svojou odpoveďou naznačil, že vládu Hegera, ktorá Ukrajine významne pomáha, nepovažuje zo svojho pohľadu za až takého nepostrádateľného partnera.

„Samozrejme, že by to bol pre nás problém, ak by vaša vláda bola proruská. Jasné, že to je problém. Ale je to malý problém. My bojujeme s Rusmi, verte mi, toto by bol drobný problém. Myslím, že najväčší problém by to bol pre vašu krajinu,“ varoval reakcii prezident Ukrajiny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neuveríte za čo dostávajú v Chorvátsku turisti pokuty aj 100€

Podľa niektorých médií majú USA upravovať zbrane, ktoré posielajú Ukrajine, tak, aby nedokázali dostreliť na ruské územie.

Minister obrany SR Jaroslav Naď si však myslí, že takto by zbrane pre Ukrajinu nemali byť upravované a Ukrajina by mala mať možnosť dostreliť na ruské územia.

Naď hovoril aj o tom, že ukrajinskí predstavitelia majú obavy z toho, že ďalšia slovenská vláda už nemusí byť proukrajinská ale bude proruská.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *