Žena pije každý deň tento nápoj. Má 51 rokov, zdravé srdce a telo ako mladá

napoj

Med a jablčný ocot majú mnoho zdraviu prospešných vlastností. Málokto však vie, že kombinácia týchto dvoch zložiek môže pre naše telo urobiť veľa. Predovšetkým takýto nápoj podporí váš metabolizmus. Presvedčila sa o tom aj moja mama, ktorá tento zaujímavý odvar užíva každý deň. Vďaka nemu má zdravé srdce a nepriberá na váhe.

Jablčný ocot je zdrojom vitamínov skupiny B a C, minerálnych solí (vrátane železa, vápnika a fosforu), ako aj pektínu a aminokyselín. Podobne ako med komplexne podporuje organizmus. Má výraznú chuť a vôňu, ktorá sa dá ľahko vyvážiť sladkosťou medu. Aj on je výsledkom práce rojov usilovných včiel a je plný vitamínov a minerálnych solí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Šikovní ľudia vložia do prania igelitový sáčok. To pranie je úplne iné

Ideálny nápoj na chudnutie

Štúdie ukazujú, že jablčný ocot napomáha chudnutiu. Japonský experiment potvrdil, že účastníkom štúdie klesla hladina telesného tuku o 0,9 percenta. Ľudia, ktorí sa zúčastnili na experimente, mali nadváhu a denne vypili dve polievkové lyžice jablčného octu rozpusteného v 500 ml vody. Okrem toho jablčný ocot poskytuje pocit sýtosti na dlhú dobu a znižuje aj hladinu zlého cholesterolu.

Tento produkt má antibakteriálny a antivírusový účinok. V kombinácii s medom si dokáže poradiť s rôznymi infekciami, ktoré číhajú v jesennom a zimnom období. Takýto nápoj zmierňuje príznaky prechladnutia. Okrem toho podporí trávenie a tráviaci systém. Jablčný ocot má protizápalové vlastnosti, zatiaľ čo med znižuje krvný tlak.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je možné sa predávkovať vodou? Odpoveď vás možno prekvapí

Nie každý by mal siahnuť po tejto zmesi. Nápoj nie je dobrou voľbou pre ľudí, ktorí bojujú s poruchami trávenia, vrátane napríklad žalúdočných vredov alebo refluxnej choroby. Pravidelné pitie jablčného octu s medom zvyšuje pravdepodobnosť vzniku zubného kazu. Je preto dôležité, aby ste si po vypití odvaru vypláchli ústa vodou.

Ako si takýto nápoj pripraviť?

Zmiešajte jednu čajovú lyžičku jablčného octu s dvoma čajovými lyžičkami medu a zmes zalejte 240 ml teplej vody. Všetko veľmi dôkladne premiešajte, aby sa med rozpustil. Do nápoja môžete pridať napríklad zázvor, kajenské korenie, lístky mäty, škoricu alebo citrón. Tento odvar je najlepšie piť hneď ráno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *