Zlý deň pre Rusov: Ukrajinci im zostrelili až 4 lietadlá za 24 hodín

Untitled 4 1

Krátko po havárii ruského vojenského vrtuľníka v sobotu skoro ráno v oblasti pri ukrajinských hraniciach bola hlásená druhá havária lietadla, keďže zlé správy súvisiace s vojnou na Ukrajine pre Moskvu pokračujú.

Hlásená bola aj tretia havária lietadla – všetky v priebehu niekoľkých hodín.

„Stíhacie lietadlo Su-34 sa zrútilo v Brjanskej oblasti v Rusku neďaleko ukrajinských hraníc, niekoľko minút po správach, že v tejto oblasti spadol aj neidentifikovaný vrtuľník, informovala v sobotu tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na svoje zdroje,“ uviedlo médium.

Podrobnosti o obetiach neboli pôvodne zverejnené, ale obrázky a videá kolujúce na sociálnych sieťach ukazujú, ako vyzerá miesto havárie vrátane horiaceho chvosta a motora lietadla.

K havárii lietadla údajne došlo pri obci Istrovka severne od ukrajinských hraníc a podľa neoficiálnych vojenských kanálov na internete zahynuli pilot a navigátor.

Len niekoľko hodín predtým, ako sa objavili správy o havárii lietadla, sa nezávisle od toho vznietil a havaroval ruský vrtuľník Mi-8. Je možné, že bol zostrelený. Newsweek medzitým naznačuje, že v rovnakom časovom rozpätí sa zrútili celkovo dva vrtuľníky, a uvádza, že…

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci potvrdili znepokojivé vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu. Je to vážne!

Ruský internetový spravodajský kanál Mash na Telegrame zverejnil, že v sobotu sa v tej istej oblasti zrútil ďalší vrtuľník Mi-8 a stíhačka Su-35.

Špekuluje sa aj o tom, že keďže v tej istej oblasti havarovalo viac lietadiel, mohlo ísť o ukrajinský útok na lietadlá, čo však nebolo potvrdené:

Informovali o tom aj ruské médiá Readovka, ktoré uviedli: „Všetci sme si mysleli, že to bola nehoda: dva vrtuľníky a stíhacie bombardéry zostrelili ozbrojené sily Ukrajiny. Naši piloti boli prepadnutí zo zálohy a hovoríme o starostlivo naplánovanej operácii.“ Týždenníku Newsweek sa nepodarilo nezávisle overiť správy o ďalších haváriách.

Spravodajca agentúry Reuters pre národnú bezpečnosť s odvolaním sa na ruské štátne zdroje napočítal v sobotu celkovo štyri zostrelené lietadlá:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *