Zmiešajte toto s vodou a prach vám prestane padať na nábytok

prach

Prach je skutočným strašiakom každej gazdinky. Čiastočky prachu sa usadzujú na nábytku, zanechávajú nevzhľadný film a poškodzujú vaše zdravie, preto sa oplatí zbaviť sa prachu za každú cenu.

Musíme sa zmieriť s tým, že prach nikdy úplne neodstránime, pretože všade okolo nás sú veci, ktoré ho vytvárajú, ako napríklad organické látky, minerálne usadeniny a drobné organizmy. Nadmernému zaprášeniu povrchov však možno účinne predchádzať. Ako sa to dá urobiť?

Nepodliehajte prachu

Ani časté čistenie neodstráni problém s prachom. Aj keď je váš domov žiarivo čistý, vrstva prachu na nábytku vždy pokazí celý efekt. Prach nielen hyzdí, ale aj poškodzuje vaše zdravie vďaka roztočom, ktoré sú silnými alergénmi. Význam boja proti prachu je preto nepopierateľný, otázka znie: ako to urobiť?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nemci pred odchodom na dovolenku dávajú mincu do mrazničky. Zachraňuje ich to

V obchodoch je k dispozícii široká škála pien, sprejov a čističov nábytku. Ak však chcete ušetriť na nákupe ďalších chemikálií, oplatí sa použiť to, čo už doma máte.

Ako sa ukázalo, s prachom si dokonale poradí zmäkčovač tkanín. Prípravok na báze tohto prostriedku, ktorý sa bežne pridáva do bielizne, zníži proces usadzovania prachu na nábytku.

Účinný patent na prach

Tajomstvo účinnosti zmäkčovača tkanín v boji proti prachu spočíva v jeho antistatickom účinku. V praxi to znamená, že ošetrené povrchy neelektrizujú, a preto nepriťahujú prachové častice.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil, ako využiť starý chlieb v záhrade. Je to zázrak

Avivážny prostriedok by sa však nemal aplikovať priamo na nábytok alebo domáce spotrebiče. Ako teda pripraviť účinný prostriedok proti prachu na báze tejto kvapaliny?

Odstraňovač prachu

Do nádoby s rozprašovačom nalejte približne 0,5 litra prevarenej vody a zmiešajte ju s polovicou obsahu uzáveru zmäkčovača tkanín (avivážu). Túto zmes použite na handričku – na odstraňovanie prachu je najlepšie mikrovlákno.

Potom vlhkou handričkou utrite predtým vyčistené povrchy. Toto je dôležité! Tento postup neberte ako spôsob čistenia nábytku, ale skôr ako druh impregnácie alebo ochrany. Používajte ho raz týždenne, aby ste svoj domov zbavili prebytočného prachu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *