Znížte tepelné straty o polovicu týmito trikmi v domácnosti. Ušetríte veľa peňazí

obyvacka radiator koberec

Blížia sa chladné dni a noci. Jeseň a zima nám doprajú dávku skutočne nízkych teplôt. Už teraz sa oplatí myslieť na to, čo môžete urobiť, aby ste si udržali teplo vo svojom dome. Ak dodržíte týchto niekoľko spôsobov, znížite svoje účty za vykurovanie. Čítajte ďalej a urobte si nadchádzajúce mesiace aspoň trochu teplejšie!

Spôsoby, ako znížiť tepelné straty vo vašej domácnosti

Rôzni odborníci sa v poslednom čase stali pomerne populárnymi, a to vďaka tomu, že vyšli v ústrety obavám ľudí na celom svete. Často publikujú niečo, čo mnohých z nás prinúti vydýchnuť si úľavou. Čo to je? Ich osvedčené spôsoby, ako udržať teplo v domácnosti. Sú lacné a nevyžadujú žiadnu energiu.

Zmeňte usporiadanie nábytku správnym spôsobom

Rozhliadnite sa po svojich izbách a skontrolujte, či vaše radiátory nie sú prekryté posteľou, skriňou, knihovňou alebo iným veľkým kusom nábytku. Ten blokuje distribúciu tepla.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Uhorky budete zbierať až do jesene. Recept záhradkárov na bohatú úrodu

Posteľ tiež umiestnite čo najďalej od okna, najlepšie do rohu, ale na vnútornú stenu. Ak spíte obklopení dvoma vnútornými stenami, v noci vám bude určite teplejšie.

Čo môžete urobiť, aby ste si udržali teplo v domácnosti? Uistite sa, že sú vaše okná dobre izolované

Oplatí sa investovať do poriadneho tesnenia, aby ste neskôr ušetrili na účtoch za vykurovanie. Je škoda, ak teplý vzduch uniká cez netesné okná. Odporúčajú tiež izolovať okná jednoduchou bublinkovou fóliou. Stačí len nastriekať sklo a priložiť takúto fóliu. Odborníci smelo tvrdia, že pri oknách s dvojitým zasklením to zníži účty za energiu až o 20 percent a pri oknách s jednoduchým zasklením až o 50 percent!

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite tento nálev a detoxikujte si črevá a vyžeňte zápal z tela

Prestaňte sušiť oblečenie na radiátoroch

Samozrejme, je to skvelý spôsob, ako rýchlejšie usušiť bielizeň, ale z hľadiska úspory tepla je efekt opačný! Môže to vygenerovať oveľa vyššiu sumu peňazí, pretože sa potom naruší cirkulácia tepla. Namiesto toho jednoducho umiestnite sušičku s bielizňou k oknu.

Skontrolujte, či sú vaše radiátory odvzdušnené

Odborníci pripomínajú, že ide o veľmi častú príčinu nedostatočne fungujúcich radiátorov. Ak sa v nich hromadí vzduch, nie je možné zabezpečiť správnu cirkuláciu teplej vody, čo má za následok vyššie účty. Prečítajte si teda: Vetranie radiátora je jednoduchšie, ako si myslíte. Môžete to urobiť sami!

Zaobstarajte si koberec

Kvalitný koberec udrží vaše nohy v teple. Tento predmet nielenže pomôže udržať teplo vo vašej domácnosti, ale bude aj štýlovým doplnkom vášho interiéru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *