Ak si pridávate cukor do kávy, môže vám robiť toto v tele

instantna kava

Ako každý dobre vie, káva má mnoho výhod. Jej vôňa a chuť sú návykové. Pre mnohých je to ideálny spôsob, ako začať deň. Podľa odborníkov môže káva prispieť aj k udržaniu mladistvého vzhľadu. Je tu však jedna podmienka!

Káva je v našej kultúre pevne zakorenená. Je skvelá ako prirodzený stimulant a zámienka na stretnutie alebo prestávku. Ukazuje sa, že pravidelné pitie kávy môže ponúknuť celý rad výhod. Káva obsahuje kofeín, ktorý je prírodným stimulantom. Pôsobí na mozog a zlepšuje koncentráciu, reakčný čas, pamäť a všeobecné kognitívne funkcie. Kofeín vám navyše dodáva predovšetkým energiu. Podľa niektorých odborníkov môže pitie kávy prospieť aj vzhľadu a stavu našej pokožky. Je tu však jedna podmienka. Ak ju nebudete dodržiavať, káva môže mať, žiaľ, nepriaznivé účinky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Trávnik koste takto, aby ste ho mali najkrajší v susedstve

Dávajte si pozor, s čím kávu pijete!

Podľa amerického lekára môže mať káva pozitívne účinky na organizmus. Upozorňuje však, že veľmi veľký vplyv na to, či je káva zdravá, má to, s čím ju pijete. No káva obsahuje polyfenoly, čo sú antioxidanty. Okrem toho sa v nej nachádza zložka s názvom CGA, ktorá pomáha znižovať zápaly.

Treba poznamenať, že polyfenoly sú antioxidanty, ktoré intenzívne neutralizujú voľné radikály. Sú zodpovedné za stav pokožky, regeneráciu a omladenie organizmu. Na druhej strane, kávové nápoje sa zvyčajne miešajú s cukrom, čo má opačný účinok. Káva s cukrom preto môže spôsobiť rozpad kolagénu v našom tele. Najlepšou voľbou je preto káva bez prísad.

Kofeín pomáha zbaviť sa tmavých kruhov pod očami

Je dôležité si uvedomiť, že kofeín je veľmi silný vazokonstrikčný prostriedok. Preto je lokálna aplikácia kávy veľmi prospešná pri tmavých kruhoch pod očami. Treba tiež poznamenať, že šálka kávy obsahuje viac antioxidantov ako pohár grapefruitového džúsu. Napriek mnohým výhodám pitia kávy netreba zabúdať ani na to, že všetkého priveľa škodí. Odborníci odporúčajú neprekračovať maximálnu dennú dávku kofeínu, čo sú približne štyri kávy denne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte toto korenie s vodou a muchy k vám domov už neprídu

Je dôležité si uvedomiť, že kofeín vo veľkých dávkach môže viesť k nadmernému vylučovaniu kortizolu, stresového hormónu. Okrem iného to spôsobí vznik kožných lézií vrátane akné. Pre fanúšikov kávy s mliekom však máme dobrú správu. Podľa zistení vedcov mlieko v káve neovplyvňuje množstvo kofeínu. To znamená, že káva s mliekom je rovnako povzbudzujúca ako čierna káva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *