Chorvátsko opäť dvíha ceny. Pozrite, koľko dáte za obed, kávu či pivo

chorvatsko ceny

S príchodom letnej sezóny, ktorá každoročne láka tisíce Slovákov za odpočinkom a zážitkami do obľúbeného Chorvátska, prichádza aj menej príjemná novinka. Podľa najnovších správ sa zdá, že návštevníci tohto roku budú musieť siahnuť hlbšie do vrecka.

Portál tn.cz, s odvolaním na lokálny zdroj Croatia Wise, informuje o značnom zdražovaní, ktoré zasiahlo viaceré sektory turistického priemyslu v Chorvátsku. Hlavným dôvodom je, podľa dostupných informácií, zvyšovanie cien ubytovania a potravín, čo priamo ovplyvní celkové výdavky turistov.

Ubytovanie – na čo sa pripraviť? Ceny za ubytovanie v Chorvátsku v roku 2024 dosiahnu historické maximá, pričom sa budú pohybovať v rozmedzí od 35 do 250 eur za noc, v závislosti od kvality a umiestnenia hotela. Výrazné rozdiely v cenníkoch možno očakávať aj v závislosti od toho, či sa jedná o hlavnú alebo vedľajšiu turistickú sezónu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci už toto v Chorvátsku zadarmo robiť nemôžu. Pekne vás to vycucia

Potraviny a stravovanie – ako na tom budeme? Ceny potravín, ako aj náklady na stravovanie v reštauráciách a rýchle občerstvenie, idú tiež nahor. Príkladom je cibuľa, ktorej cena medziročne vzrástla z 36 na 60 centov za kilogram, zatiaľ čo cena hrušiek skočila o neuveriteľných 120 percent, z 52 centov na 1,15 eura za kilogram. Zvýšili sa aj ceny mliečnych produktov, vajec, vína, medu a olivového oleja.

Priemerná cena denného menu v reštauráciách začína na úrovni 8 eur, zatiaľ čo obed pre dvoch v kvalitnejšom podniku vyjde na 30 až 50 eur, čo je výrazný nárast oproti predchádzajúcim rokom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chorvátsko zaviedlo pekne veľké pokuty za veci, ktoré tam Slováci robili bežne

Káva, alkohol a cigarety – malé luxusy za vyššie ceny Láska k káve, alkoholu či cigarettám tento rok príde draho. Cena za šálku kávy sa v turistických destináciách pohybuje až na úrovni 5 eur. Cena alkoholu a cigariet tiež vzrástla, s cenami za čapované pivo okolo dvoch eur a za balenie cigariet známych značiek okolo 5 eur.

V kontexte týchto zmen, odborníci radia turistom, aby si na dovolenku do Chorvátska pripravili viac finančných prostriedkov a zvážili predbežné rezervácie, ktoré môžu ponúknuť výhodnejšie ceny. Aj napriek týmto výzvam, Chorvátsko zostáva obľúbenou destináciou pre mnohých Slovákov, ktorí hľadajú kvalitný odpočinok pri mori.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *