Pestujte tento nezvyčajný druh jahôd. Sú biele a chutia po ananáse

jahody sadenie 1

Jahody sadíme do zeme od druhej polovice marca do druhej polovice mája. Záleží len na nás, ako bohato budú kríky tento rok rodiť. Zatiaľ čo klasické jahody vysádza prakticky každý, kto má vlastný pozemok, o ich príbuznej vie málokto.

Táto odroda jahôd je ešte chutnejšia a ľahšie sa pestuje. Jej plody sú veľké, šťavnaté a chutné. Stavte tento rok na túto odrodu ovocia a budete nadšení.

Vsaďte tento rok na netradičnú odrodu jahôd

Jahody sú predzvesťou leta. Všetci milujeme toto červené, sladké ovocie, ktoré môžeme jesť priamo z kríka, pridávať do dezertov, koláčov alebo z neho pripravovať lahodné, osviežujúce smoothies s kefírom alebo cmarmi.

Tento rok však stavme na odrodu, ktorá u nás nie je veľmi obľúbená. Táto jahoda láme rekordy obľúbenosti po celom svete. Pochádza z Brazílie a ľudí poteší svojím nezvyčajným vzhľadom a vynikajúcou chuťou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zo šupky tohto ovocia urobíte dokonalé hnojivo pre vaše rastliny v záhrade

Reč je, samozrejme, o jahode pineberry s bielymi, šťavnatými plodmi. Chutí ako kombinácia klasickej jahody a ananásu. Môžeme ich použiť na prípravu džemov, marmelád a čohokoľvek, čo máme radi. Pinneberry sa veľmi ľahko pestuje.

biele jahody

Pripravte pôdu a miesto

Biela jahoda, podobne ako jej červená príbuzná, si vyžaduje vhodné stanovište. Na pestovanie by sme mali zvoliť chránené a slnečné miesto. Pred vysadením sadeníc je dobré obohatiť pôdu kompostom alebo hnojom.

Hnoj by sa mal rozsypať na jeseň, kompost na jar. Pôda musí byť ľahká, úrodná a s mierne kyslým pH. Pred výsadbou jahôd je dobré pôdu poriadne nakypriť a zbaviť buriny. Počas rastu dbáme aj na pravidelné odstraňovanie nežiaducich rastlín.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najlepšie hnojivo pre vaše jahody. Máte to každý v kuchyni

Ako ošetrovať biele jahody, aby prinášali veľa plodov?

Jahodník biely musí mať neustále vlhkú pôdu. Dbajte na to najmä počas sucha. V lete zalievajte kríky hneď ráno alebo neskoro večer. Zalievanie na plnom slnku jahody spáli.

Dobrým spôsobom, ako udržiavať pôdu neustále vlhkú, ale nie premokrenú, a ako minimalizovať rast buriny, je jahody mulčovať. Počas obdobia rastu je vhodné hnojiť kríky prírodnými prípravkami na báze žihľavy alebo cesnaku. Nielenže poskytujú potrebné živiny, ale zabraňujú aj chorobám a útokom škodcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *