Nikdy neskladujte tieto potraviny v chladničke.Stratia chuť a všetky svoje vlasnosti

chladnicka

Dávate reflexívne potraviny do chladničky? Tento zvyk nie je vždy dobrý. Tu je zoznam produktov, ktoré lepšie vydržia pri izbovej teplote.

Chladnička (nie) je dobrá na všetko

Hoci v typickej domácnosti stonajú police chladničky pod ťarchou minulých jedál, hotových jedál a výrobkov do budúcnosti, nie každý je zdravý. V konečnom dôsledku, keďže sme to, čo jeme, môže nám to aj uškodiť.

Takže stojí za to obmedziť impulz dať všetko do chladničky. Niekedy sa potraviny nielenže lepšie neskladujú, ale môžu sa dokonca rýchlejšie kaziť. Okrem toho, uvoľnenie miesta v chladničke prospeje aj našej peňaženke. Efektívnejšia chladnička znamená nižšiu spotrebu energie a tým aj úľavu pre váš domáci rozpočet.


chladnicka

Čo by sa nemalo uchovávať v chladničke

Preto sa oplatí premýšľať dvakrát pred vložením nasledujúcich produktov do chladničky:

Chlieb

Ako vieme, najlepší chlieb je ešte teplý. Takže čím je chladnejšie, tým je zatuchnuté a v konečnom dôsledku horšie sa skladuje v chladničke. Rovnako je to aj s koláčmi, ak nemajú krém.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by si mali toto striekať na krk, aby vyzerali mladšie

Med

Podobne je to aj s medom – vieme, že najchutnejší je tekutý a trápime sa, keď začne kryštalizovať. Žiaľ, chladenie tento proces urýchľuje, preto je najlepšie uchovávať med v skrini, mimo svetla, ale na teplom mieste.

Paradajky

Je prirodzeným inštinktom dať paradajky do chladničky, aby sa neprehrievali. Bohužiaľ, reflex je nesprávny. Chladené paradajky budú držať oveľa horšie.

Melóny, mango a avokádo

Týmto trom čoraz obľúbenejším exotickým ovocím nerobí dobre chladnička a rýchlo strácajú svoje nutričné ​​vlastnosti. Najlepšie je nechať ich na pulte a zjesť ich čo najskôr po rozkrojení.

Olej a olivový olej

Každý, kto niekedy vytiahol z chladničky zrazené olivové maslo, vie, že olivový olej by sa nemal skladovať v chladničke. Podobne je to aj s olejmi, ktorým chladnička vôbec nepomáha, tak prečo ju používať? Rovnaké pravidlo platí pre vajcia. Je lepšie nechať ich na pulte a nechať nejaký priestor v chladničke na chladenie.

Cesnak a cibuľa

Tieto dva súvisiace produkty sa tiež lepšie skladujú pri izbovej teplote. Stojí za to zabezpečiť, aby boli na dobre vetranom mieste a pravidelne ich kontrolovať.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto tri zložky a pite pred raňajkami. Boky a brucho začnú miznúť

Ako uchovávať potraviny v chladničke

Mnohé iné produkty sú však vhodné hlavne na skladovanie v chladničke. Aby ste im poskytli správne podmienky, stojí za to pamätať si pravidlá.

Najchladnejšia časť chladničky je tá v spodnej časti. Skladujeme tam aj mäso a ryby. V typickej chladničke je tento priestor najnižšou policou. Pod ním by mala byť zásuvka na zeleninu. Zamknuté tam majú dobré podmienky na cirkuláciu vlhkosti, aby si udržali svoju čerstvosť.

Na hornej poličke chladničky potom uchovávame mliečne výrobky – syr, mlieko a jeho deriváty. Stredná polica je ideálnym miestom pre údeniny, maslo, žlté syry a hotové jedlá. Navyše to často znamená, že sú na úrovni našich očí, čo znižuje pravdepodobnosť, že na ne zabudneme a necháme ich pokaziť.

Chladničku sa tiež oplatí pravidelne umývať, nevkladať do nej horúce predmety a pred chladením zabaliť predmety s intenzívnym zápachom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *