Nevyhadzujte kávovú usadeninu. Vďaka tomuto patentu ušetrím nemalé peniaze

kava 1

Kávová usadenina nemusí skončiť v koši. Odkedy som objavil jedno z ich využitia v kuchyni, dosť šetrím na upratovaní. Škoda, že som túto metódu nepoznal skôr. 

Kávová usadenina je užitočná na čistenie

Milé chemikálie, už dávno som zmizol z domu. Pri upratovaní používam domáce metódy s použitím octu zmiešaného s vodou, sódy bikarbóny alebo citrónovej šťavy.

Nedávno sa do zoznamu užitočných produktov pridala aj kávová usadenina. Keď som ich použil prvýkrát, vôbec som si nemyslel, že pomôžu môjmu problému. Ako boli účinné? Prezradím to ďalej v článku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto nie je klasické maslo. Pôsobí na črevá ako balzam a mal by ho mať každý doma


kava

Kávová usadenina vyčistí váš riad

Už dlho som chcel efektívne vyčistiť moju obľúbenú panvicu, na ktorej bola stále veľká mastná škvrna. Skúšal som prostriedok na umývanie riadu, sódu bikarbónu a roztok octu – nič nepomáhalo.

Nakoniec som niekde čítal, že jemné drhnutie navlhčenou kávovou usadeninou dokáže túto kontamináciu „pohnúť“. Vyskúšal som a nielenže nepoškodil zariadenie, ale zbavilo ho aj škaredého povlaku. Teraz vždy používam túto metódu na odstránenie zaschnutého oleja.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Do kávy s mliekom pridávam jednu tabletu. Z tela vymetá toxíny ako kefa

Ako inak môžete použiť kávovú usadeninu?

Zaujímavým príkladom využitia kávového odpadu je príprava kvetinového hnojiva. Tento nápad v blízkej dobe otestujem, pretože je jednoduchý ako umývanie riadu kávovou usadeninou. Zvyšky stačí namočiť do vody a potom ňou zalievať rastliny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *