Čo znamenajú farby prúžkov na zubných pastách. Sú to tajné kódy zloženia?

364529101 1332819377645206 6597408899805160562 n

Na každej tube zubnej pasty sú pruhy rôznych farieb. Väčšina ľudí nepozná ich význam. Viete, čo znamenajú? Tu je o nich celá pravda.

Pri kúpe výrobkov na ústnu hygienu a čistenie zubov nestrávime veľa času pozeraním na obal. Skôr sa zameriavame na zloženie, účinok a cenu.

Ak sa pozorne pozriete na tubu zubnej pasty, okrem dátumu spotreby si všimnete farebné pruhy na tesnení, v blízkosti zovretia. Tieto označenia dostali rozsiahle popisy, ktoré sú často zavádzajúce. Týka sa to najmä ľudí, ktorí sa chcú vedome starať o svoje zdravie.

Údajné označenia na tube zubnej pasty. Hovoria niečo o zložení?

Mnoho ľudí nevie, čo znamenajú farebné prúžky na zubnej paste. Na internete možno nájsť mnoho výkladov a opisov farieb na tubách. Jedným z nich je, že farebné označenie zubnej pasty znázorňuje, koľko takzvanej „chémie“, teda umelých a škodlivých látok, sa v zubnej paste nachádza.

  • Zelená – všetky zložky sú prírodné a pre telo úplne neškodné,
  • modrá – pomer 80 % prírodných látok a 20 % chemických látok,
  • červená – prírodné a chemické zložky v pomere 50:50,
  • čierna – 100 % chemických zložiek.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Začnite piť každé ráno vodu s citrónom a toto sa začne diať s telom

Čo znamenajú farby čiarok na zubnej paste? Vyvraciame mýty, ktoré kolujú internetom

Podľa webovej stránky Csk-med po konzultácii s viacerými výrobcami zubných pást systém farebného označovania zubných pást jednoducho neexistuje. Farba, ktorá sa nachádza na tesnení tuby, nehovorí absolútne nič o zložení, preto by ste sa ňou pri výbere zubnej pasty nemali riadiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jedzte dve vajíčka denne a toto sa začne diať s vašim telom

V skutočnosti ide o artefakty výrobného procesu, známe aj ako farebné značky, značky tlače alebo „značky očí“. Možno ich nájsť aj na iných výrobkoch, napríklad na telových mliekach, kartónových obaloch od mlieka alebo cereálií, krabiciach od pečiva. Ukazujú strojom a špeciálnym snímačom, kedy sa má uskutočniť rezanie, skladanie alebo lisovanie konkrétneho obalu. Navyše si každý výrobca vyberá vlastnú farbu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *