Zapácha vám práčka a oblečenie? Použite citrón s týmto prípravkom

Untitled 1

Do každého prania pridávame pracie prostriedky, aby sme oblečenie dobre vyčistili a dodali mu sviežosť. Časom sa v ňom však hromadia baktérie a dokonca sa v ňom tvoria plesne, ktoré negatívne ovplyvňujú jeho stav. Zistite, ako vyčistiť zásuvku práčky.

Zvyšky, ktoré sa hromadia v zásuvke, ovplyvňujú stav celého spotrebiča. V dôsledku toho sa z práčky začne šíriť nepríjemný zatuchnutý zápach, ktorý sa usadzuje na vypraných veciach. Jednoduché utretie zásobníka na prací prostriedok handričkou v tomto prípade nestačí, pretože to len maskuje zápach. Odstráňte tieto dve veci z kuchyne a na špecializované chemikálie zabudnete.

Ako vyčistiť nádobu na prach v práčke?

Najprv vyberte zásuvku z práčky – pri mnohých modeloch je to možné. Teraz vytlačte šťavu z 1 citróna a pridajte k nej 200 ml octu a 400 ml vody. Ak náhodou nemáte doma žiadne citrusy, použite 2 polievkové lyžice kyseliny citrónovej. Keď sa ingrediencie spoja, zalejte nimi zásuvku a nechajte ju 1 hodinu odstáť, aby mali zložky v zmesi šancu pôsobiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte toto s práčkou a vydrží aj 20 rokov. Skoro nikto to nevie

Až potom vezmite špongiu alebo zubnú kefku a začnite zásuvku dôkladne drhnúť. Citrón zbaví zásuvku usadenín a vodného kameňa, zatiaľ čo ocot ju vydezinfikuje. Nakoniec ju opláchnite pod tečúcou vodou a nechajte úplne vyschnúť. Tým sa minimalizuje riziko vzniku plesní v zásuvke. Nezabudnite ani na výklenok, v ktorom sa zásuvka nachádza. Naneste prípravok na handričku a dôkladne ju utrite. Keď sú všetky časti čisté, zásuvku opäť nasaďte.

Ako udržiavať práčku v čistote?

Zásuvka na prací prostriedok je len špičkou ľadovca, pretože čistiť by sa mal celý spotrebič. Obzvlášť dôležitý je bubon práčky a príruba, t. j. guma, na ktorej sa často usadzujú nečistoty. V prvom rade siahnite po špecifikách dostupných v každej domácnosti, a nie po chemických náhradách. Tie môžu váš spotrebič nechtiac zhoršiť namiesto toho, aby ho zlepšili.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pridajte len štipku tohto do čaju a s telom sa začnú diať zázraky

V prvom rade použite jedlú sódu, ktorá je bezpečným prípravkom. Okrem toho odstraňuje pachy a nečistoty a už jedna šálka sódy nasypaná do bubna práčky ho účinne osvieži. Nakoniec nastavte čo najvyššiu teplotu a spustite práčku. Práčku môžete vyčistiť aj prostriedkom z kúpeľne – stačí siahnuť po ústnej vode. Nalejte ju dovnútra práčky a zvyškom namočte handričku a dôkladne vyčistite golier. Všetky baktérie a plesne zmiznú a navyše tekutina zanechá príjemnú vôňu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *