Tieto rastliny nenechávajte v spálni. Zaručujú nespavosť a problémy s dýchaním

pexels vecislavas popa 1571450

Kvety v spálni nie sú len dekoratívne. Pomáhajú tiež okysličovať miestnosť, čo je prospešné pre dobrý spánok. Bohužiaľ, sú aj také, ktoré by sme tam nemali mať Tu sú niektoré rastliny, ktoré nie sú vhodné do spálne. Ak ich máte, okamžite ich z miestnosti odstráňte!

Keď odpočívame, rastliny sa „pustia do práce“. V noci produkujú kyslík, čistia vzduch a zvlhčujú ho. Existujú aj kvety, ktoré nám môžu škodiť. Tento zoznam je malou nápovedou o tom, ktoré z nich v spálni nemáte mať.

Ktoré rastliny nie sú vhodné do spálne?

Väčšina črepníkových kvetov je pre našu pohodu prospešná. Nielenže sú príjemné na pohľad, ale majú aj dobrý vplyv na vzduch v spálni, okysličujú nás a uľahčujú zaspávanie. Bohužiaľ, existuje aj druhá strana mince. Je to skupina kvetov, ktoré by sme mali okamžite odstrániť z našej spálne, pretože ich prítomnosť účinne bráni spánku. Tu je uvedené, ktorým rastlinám v tejto miestnosti sa radšej vyhýbajte, aby ste si neublížili:

  • ľalie,
  • hortenzie,
  • oleandre,
  • hyacinty,
  • ruže.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nahradí sladkosti a pomôže vám schudnúť. Zjedzte dve čajové lyžičky denne

Majú intenzívnu vôňu, ktorá sťažuje zaspávanie. Na tieto kvety by si mali dávať pozor aj alergici. Okrem toho sa neodporúča mať v spálni príliš veľa rastlín, pretože ich veľký počet v uzavretej miestnosti môže viesť k dusnu a zlej kvalite spánku.

Zoznam rastlín vhodných na spánok

Medzi kvetmi, ktoré majú pozitívny vplyv na hygienu nášho spánku, môžete nájsť napríklad sansevieriu. Považuje sa za rastlinu, ktorá najlepšie čistí vzduch. Ak si ju umiestnite na parapet v spálni, bude sa vám oveľa lepšie dýchať a spať. Odporúča sa aj aloe obyčajná, ktorá nielenže čistí vzduch, ale pomôže nám aj v prípade úpalu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najzdravší chlieb na raňajky. Jedzte ho a sledujte, ako schudnete

Dužina, ktorá sa nachádza v tejto rastline, má upokojujúce vlastnosti. Odporúča sa aj levanduľa, má jemnú a upokojujúcu vôňu. Poslednou rastlinou, ktorú odporúčame, je brečtan obyčajný. Dokáže zmierniť dýchacie problémy – dokonca aj tie, ktoré súvisia s astmou. A nielen to, brečtan tiež znižuje výskyt plesní vo vzduchu, a to až o 94 %. Okrem toho sa ľahko pestuje a nie je vyberavý, pokiaľ ide o podmienky pestovania a polohu. Tieto rastliny budú pre vás ako liek na nespavosť. Umiestnite ich do miestnosti a okamžite si všimnete rozdiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *