Vlhčené utierky dajte do práčky. Zachráni vám to práčku

364817017 731656428764716 6765269974886541910 n

Niekedy používame utierky, aby sme zabránili farbeniu iných tkanín pri praní oblečenia. Ide o špeciálne tkaniny, ktoré majú schopnosť zachytiť farbu, aby sa zvyšok bielizne nezafarbil. Čo však robiť, keď sa chceme zbaviť drobných smietok prachu a vlasov, ktoré sa často usadzujú na našom tmavom oblečení? Odpoveď je jednoduchá – hodiť vlhčené utierky do práčky.

Tak ako dobre fungujú obrúsky na zachytávanie farieb, ktoré ochránia vaše oblečenie pred zafarbením, tak by ste mali použiť aj obrúsky, ktoré zabránia tomu, aby sa na nich usadili fľaky. Tentoraz však trochu iné, pretože práve tie zvyčajne používajú mamičky na starostlivosť o svoje batoľatá.

Existuje účinný spôsob, ako odstrániť prach a vlasy z čierneho oblečenia?

Ukazuje sa, že vlhčené obrúsky sa môžu v boji proti tomuto problému ukázať ako nenahraditeľné. Tieto malé hygienické výrobky majú pozoruhodnú schopnosť zachytávať malé čiastočky (napríklad vlasy alebo prach) počas procesu prania. Hoci sú tieto utierky zvyčajne určené na čistenie rôznych povrchov alebo na osobnú hygienu detí a dospelých, ukazuje sa, že takmer každý typ týchto utierok môže byť účinný aj počas procesu prania.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte toto s vodou a čistite sprchový kút. Vodný kameň pôjde krásne preč

Ktoré vlhčené obrúsky by sme však mali pridať do prania?

  • Po prvé, mali by byť silné – natoľko, aby sa nedali ľahko roztrhnúť. Musia totiž vydržať intenzívne odstreďovanie v práčke. V opačnom prípade budeme musieť po skončení prania ručne odstraňovať z oblečenia hrsť bielych fľakov, čo je veľmi nepríjemné a stráca to zmysel.
  • Po druhé, mali by byť bez vône – najlepšie utierky, ktoré nie sú parfumované. Vôňa utierok totiž môže počas prania preniknúť do nášho oblečenia, a to nie je vždy efekt, ktorý by sme si želali. Ak však chcete, aby vaše oblečenie voňalo rovnako ako utierky, nič vám v tom, samozrejme, nebráni.
  • Po tretie, utierky by mali byť vlhké. Suché utierky nebudú účinné. Stojí za to si všimnúť, že obal utierok nebol dlho otvorený a že výrobok, ktorý kupujeme, nie je starý.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte to pred príchodom jari, inak nebudete mať v lete žiadne čerešne

Ako teda efektívne používať vlhčené obrúsky na pranie?

  • Je dôležité si uvedomiť, že tie isté vlhčené obrúsky by sme nikdy nemali používať viackrát. Ak sa ich predsa len rozhodneme použiť znova, ich účinnosť sa pravdepodobne výrazne zníži.
  • Na jedno pranie by sme mali použiť jeden až tri vlhčené obrúsky. Bez ohľadu na to, čo perieme, viac utierok pravdepodobne nebude potrebných.
  • V ideálnom prípade by sme mali používať antibakteriálne utierky.
  • Aký účinok môžeme dosiahnuť používaním vlhčených obrúskov pri praní?
  • Keď vyberiete bielizeň z práčky, všimnete si, že na oblečení je oveľa menej drobných škvŕn. Mnohé z týchto čiastočiek špiny sa budú nachádzať práve na použitých utierkach! Stojí za to vyskúšať tento jednoduchý, ale účinný trik, ako sa zbaviť škvŕn a chlpov z nášho tmavého oblečenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *