Dajte si soľ do záhrady a uvidíte s vašimi rastlinami zázraky

sol

Soľ sa dá použiť rôznymi spôsobmi. Hodí sa nielen pri varení, ale aj pri čistení a dokonca aj pri starostlivosti o naše telo. Tentoraz si však vezmite balíček soli a prineste si ho do záhrady. Rýchlo zistíte, že sa skvele osvedčí aj tam.

Objavte jedinečné vlastnosti soli, ktoré sú ideálne pre každú záhradu. Medzi zložky, ktoré obsahuje, patrí horčík a síra. Posypte ju pod rastliny alebo ju použite ako domáce hnojivo na výživu plodín a zlepšenie ich vzhľadu. V akých situáciách je najvhodnejšia? Tu je niekoľko tipov.

Vezmite si ju z kuchyne alebo kúpeľne. Rýchlo zachráni vaše rastliny pred škodcami

Ak sa chcete o svoju záhradu starať prirodzeným a ekologickým spôsobom, siahnite po jednej zložke. Dobre funguje kuchynská soľ, ktorú používame na varenie, aj epsomská soľ, ktorú používame na starostlivosť o nohy a telo. Stačí ju posypať okolo rastlín a rýchlo odradíte slimáky a ulitníky, ktoré môžu rýchlo poškodiť rastliny tým, že im zožerú listy. Soľ ich od nich odradí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si začali sypať soľ do rohov izieb. Vedeli ste, čo to robí?

Musíte ju však pravidelne vhadzovať, pretože sa rozpúšťa, aby sa účinok udržal. Zložky, ktoré sa takto dostanú do pôdy, budú zároveň pôsobiť ako domáce hnojivo. Ak vám však ide len o výživu plodín, použite recept na domáce soľné hnojivo.

Domáce hnojivo z epsomskej soli. Pravidelne zalievajte a vaša záhrada bude vyzerať úžasne

Používateľka profilu TikTok @lifewithama zdieľala svoj vlastný recept na hnojivo z epsomskej soli. V popise k videu žena uvádza, že po pravidelnom používaní takejto domácej tekutiny sa zlepšuje kvitnutie kvetov, rastliny viac rastú a sfarbujú listy do sviežej zelenej farby.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Sprchovanie každý deň? Je to dobré či na škodu?

Ama navrhuje rozpustiť dve polievkové lyžice soli v štyroch litroch teplej vody a miešať, kým sa ingrediencie úplne nespoja. Hotovú tekutinu je potrebné nechať vychladnúť. Keď má izbovú teplotu, zalejte roztokom všetky rastliny. Od zeleniny, kríkov s plodmi až po okrasné kvety. Robte to pravidelne raz za mesiac a budú vás tešiť svojím krásnym vzhľadom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *