Enormne rastú ceny na pumpách a pokles sa vôbec neočakáva

pexels engin akyurt 12377482

Rastúce ceny ropy ovplyvňujú ceny benzínu a nafty na slovenských čerpacích staniciach. Spotrebitelia sú v dôsledku toho nútení platiť viac za tankovanie. Podľa ekonóma Stanislava Pánisa z J&T banky, ceny benzínu Natural 95 sa za posledný týždeň zvýšili o približne šesť centov na liter, zatiaľ čo cena nafty stúpla o tri centy na liter. Informuje o tom portál RTVS

Dôvodom tohto zdražovania sú nárast cien ropy na svetových trhoch. Informácie zo Saudskej Arábie a Ruska, ktoré naznačujú obmedzenie produkcie a vývozu ropy, majú na cenu vplyv.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nemci pred odchodom na dovolenku dávajú mincu do mrazničky. Zachraňuje ich to

Cena Brent ropy, ktorá je dôležitou referenčnou zmesou pre čerpacie stanice na Slovensku, sa pohybuje okolo 85 dolárov za barel, čo je najvyššia úroveň od apríla.

Štatistický úrad (ŠÚ) SR zverejňuje ceny s týždenným oneskorením a aktuálne informuje, že benzín stojí 1,65 eura a nafta 1,50 eura na liter. Obe tieto ceny sú najvyššie za posledné mesiace.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nikdy nedávajte do gulášu túto vec, celý ho pokazíte. Veľa Slovákov to však robí

Ekonóm Pánis predpokladá, že ŠÚ v nasledujúcich týždňoch zachytí pokračujúci rast cien a že ceny benzínu sa môžu pohybovať nad úrovňou 1,70 eura za liter, pričom cena nafty by sa mohla priblížiť k 1,60 eura, píše ďalej RTVS

Spotrebitelia budú musieť čeliť vyšším cenám za tankovanie a vzhľadom na aktuálnu situáciu na svetových trhoch sa očakáva, že ceny benzínu a nafty budú naďalej rásť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *