Dávate do práčky kapsulu na pranie takto? Robíte obrovskú chybu

pracka 2

Sú pohodlné a rýchlo sa aplikujú. Musíte však vedieť, ako používať kapsuly na pranie, aby boli plne účinné. Mali by ste si zapamätať 2 dôležité veci, aby sa prací prostriedok dobre rozpustil a fungoval tak, ako je potrebné.

Kapsuly dobývajú trh s pracími prostriedkami už niekoľko rokov. Presvedčilo sa o nich už mnoho ľudí. Nechýbajú však ani skeptici, ktorí pochybujú, či sú rovnako účinné ako tradičný prášok. Ukazuje sa, že negatívne názory a skúsenosti môžu byť spôsobené tým, že nie každý vie, ako správne používať kapsuly na pranie. Navrhujeme, čo treba mať na pamäti, aby fungovali podľa očakávania.

Aké sú výhody pracích kapsúl?

Ako sme už spomenuli, používanie pracích kapsúl je veľmi pohodlné. Dávka pracieho prostriedku v nich je presne odmeraná. Nemusíte teda premýšľať nad tým, koľko prášku do nich nasypať. Okrem toho malý obdĺžnik obsahuje nielen prací prášok, ale aj zmäkčovač tkanín, odstraňovač škvŕn a v prípade kapsúl na biele oblečenie často aj bielidlo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Len to hoďte do práčky a vyjde z nej špina za celé roky

To znamená, že jeden výrobok môže nahradiť niekoľko prípravkov, čo sa prejavuje vo výraznej úspore miesta v kúpeľni alebo práčovni. Zástancovia kapsúl tiež zdôrazňujú, že ich používanie urýchľuje proces prípravy práčky na prevádzku. To všetko vďaka tomu, že prací prostriedok sa jednoducho vhodí do bubna spolu s oblečením.

Ako používať kapsuly na pranie, aby boli účinné?

Najdôležitejší rozdiel medzi pracími kapsulami a práškom je v tom, kam ich umiestnite. Kapsula sa v žiadnom prípade nesmie umiestniť do zásuvky. Musí sa umiestniť do bubna.

Aby správne fungovala, musí sa do neho dostať, keď je prázdny. Až potom sa môže oblečenie vložiť do práčky. Umiestnenie kapsuly na vrch je vážnou chybou. Aby sa jej povlak dobre rozpustil, musí mať kapsula dostatok priestoru a prístup k vode. Tieto podmienky má len na dne bubna.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Posypte len túto vec z kuchyni a mravce budú utekať čo najďalej z domu aj záhrady

Ako používať kapsule, aby sa úplne rozpustili?

Niekedy sa stáva, že pri vyberaní oblečenia z práčky sú vonkajší povlak kapsuly na pranie. To, že sa táto časť prípravku nie vždy dobre rozpustí, je pomerne častý problém. Najčastejšou príčinou je príliš nízka teplota vody. Nie všetky kapsuly sa rozpúšťajú napríklad pri 20 °C. Pri výbere prípravku sa oplatí skontrolovať, akú teplotu rozpúšťania kapsúl deklaruje výrobca. Povlak, ktorý nie je úplne rozpustený, sa môže nielen usadzovať na oblečení, ale aj zdržiavať vo vnútri práčky. To následne vedie napríklad k upchatiu odtokovej hadice. Skôr ako začnete používať kapsuly, uistite sa, že ste si vybrali výrobok vhodný na pranie pri najnižšej teplote, ktorú používate.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *