• 17 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Zalejte týmto paradajky. Do rána vám krásne dozrejú

Zalejte týmto paradajky. Do rána vám krásne dozrejú

Snívate o červených paradajkách, ktoré sú šťavnaté a pevné? Ich pestovanie je veľmi jednoduché, stačí použiť kondicionér na urýchlenie rastu. Koniec horúceho počasia sa blíži čoskoro, a to znamená, že plody nemusia prirodzene dozrievať na slnku. Budete im musieť trochu pomôcť.

Nič nás nepoteší viac ako večera s lahodnou červenou paradajkou, ktorá pochádza z našej záhrady. Niekedy plody na kríkoch dozrievajú nerovnomerne – zatiaľ čo niektoré sa červenajú, iné sa sotva kúpu v slnečnom svetle. Poradíme vám, ako si poradiť s neforemnými kúskami v zeleninovej záhrade. Stačí ich zaliať domácou zmesou.

Prečo paradajky nečervenajú?

Za to, že vaša zelenina nechce sčervenať, môže zlá starostlivosť o rastliny. Dôvodov môže byť veľa: nedostatočné slnečné svetlo, sterilná pôda alebo nedostatok vlahy. Skôr ako sa uchýlite k odborným prostriedkom, skontrolujte, či majú vaše kríky základné podmienky na rast.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte toto s vodou a pleseň z vašich stien zmizne. Má to doma každý

Možno zistíte, že častejšie zalievanie vyrieši celý problém a nebudete sa musieť starať o hnojenie. Čo však v prípade, ak sú podmienky takmer ideálne a problém vás napriek tomu trápi? Najlepšie bude, ak využijete staré domáce rady a pripravíte si domácu výživu na stimuláciu rastu rastliny.

Trik pre červené paradajky

Tento patent je vynálezom našich starých mám. Nemohli sa spoľahnúť na chemické prostriedky, ktoré sa v dnešnej dobe dajú zohnať prakticky na mieste. Spomínaný kondicionér má len dve zložky – vodu a kuchynské kvasnice. Na jeden liter teplej tekutiny treba rozdrviť a rozpustiť 10 g droždia. Takáto zmes sa odloží na hodinu a môžete vyraziť na lôžka. Kríky by mali dostať dávku posilňovača raz za niekoľko dní a plody sa začervenajú expresným tempom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Táto strana strúhadla sa nepoužíva a pri tom je to najväčší pomocník

Ak chcete urobiť ďalší krok, v nasledujúcej sezóne môžete touto zmesou zalievať rastliny už od samotnej sadenice. Podporí to fantastický rast kríkov a už po niekoľkých týždňoch budete mať hotové plody. Túto informáciu sa oplatí uchovať na budúci rok, aby ste sa mohli zbaviť paradajok a sústrediť sa na inú zeleninu, ktorá sa pestuje ťažšie.

Podobné články

Banány vložte do zelených paradajok a prikryte ich. Okamžite vám dozrejú

Banány vložte do zelených paradajok a…

Nie všetky paradajky stihnú dozrieť do…
Ako orezávať paradajky, aby ste nezničili úrodu? Venujte pozornosť dôležitému detailu

Ako orezávať paradajky, aby ste nezničili…

Pestovanie paradajok v záhrade alebo dokonca…
Zalejte týmto paradajky a okamžite začnú dozrievať pripravené na zber

Zalejte týmto paradajky a okamžite začnú…

O krásnych a červených paradajkách sníva…
Urobte to ešte v júli a vaše paradajky budú rodiť veľa a zdravo

Urobte to ešte v júli a…

V júli, keď sa začína sezóna…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *