Z kôstok čerešní si vyrábajú doma špeciálne pomôcky, ktoré v obchode stoja veľa peňazí

ceresne

Vyrobte si domácu termo penu zo semienok čerešní! Bude fungovať rovnako ako tá z obchodu alebo ešte lepšie a ušetríte veľa peňazí.

Pomaly prichádza čas, keď dozrievajú čerešne a my ich premeníme na domáce konzervy. Ovocie zvyčajne odkôstkujeme, aby sme sa zbavili kôstok, a po tejto procedúre nám zostane nemalé vedro tvrdých guľôčok. Ľahko ich premeníte na domácu dobrotu, ktorá vám príde vhod, keď vás bolí žalúdok alebo sa jednoducho chcete zahriať počas chladných dní.

Prečo by ste nemali jesť čerešne s kôstkami?

Niektorí z nás si možno myslia, že čerešňová kôstka je len nevinný kúsok dreva, ktorý sa dá prehltnúť. Veď niekto v našom okolí to už urobil a nič sa mu nestalo. Áno, možno sa raz alebo dvakrát príslovečne „upečieme“, ale jadierka nám môžu vážne ublížiť už na prvýkrát! Semená ovocia, ako sú čerešne, marhule, broskyne alebo aj jablká, obsahujú toxickú zlúčeninu amigdalín.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Máte to v kuchyni a okná s tým vyčistíte ako drahé upratovacie firmy

Naše telo ju premieňa na ešte horší kyanovodík. Ak sa v našom tele nachádza čo i len trochu tejto zlúčeniny, začínajú sa problémy s transportom kyslíka do buniek, čím sa poškodzujú dôležité orgány, ako sú mozog, srdce a pľúca. Už dve semienka môžu spôsobiť otravu a silné zvracanie. Pomyslite na to, čo sa stane, ak zjete celú misu ovocia so semienkami.

Ako sa dajú využiť čerešňové kôstky?

Termofor je vankúš, ktorý vás dlho udrží v teple. Možno z neho urobiť obklad na nafúknutý žalúdok alebo menštruačné bolesti. Prírodný ohrievač odporúčajú mamičky, ktoré ho používajú, keď majú ich detičky problém s boľavým bruškom. Na prípravu termoforu potrebujete semienka aspoň z kilogramu čerešní (čím viac, tým lepšie) a obliečku na vankúš.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Natrhajte a urobte si púpavový sirup. Toto všetko robí s telom, je to zázrak

Kôstky čerešní je potrebné dôkladne opláchnuť, aby ste sa zbavili ovocnej dužiny, a potom vysušiť na papierovej utierke – to môže trvať niekoľko dní. Obliečku naplňte suchými jadierkami, zošite ju a potom ju vložte na 5 minút do rúry vyhriatej na 150 °C. Počas vykurovacej sezóny stačí položiť termofor na radiátor a semená budú okamžite absorbovať teplo. Pomôcka je opakovane použiteľná, takže sa nemusíte báť, že by okamžite stratila svoju hodnotu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *