Inšpektori sťahujú z predaja potravinu, ktorú máte skoro všetci doma. Nesmiete ju zjesť!

obchod potraviny

Slovenskí potravinoví inšpektori zasiahli proti ďalšiemu nebezpečnému produktu na trhu, pričom nariadili jeho okamžité stiahnutie z predaja.

V dôsledku najnovšej série kontrol, štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR varuje verejnosť pred nevyhovujúcim výrobkom, ktorý sa nedávno objavil na slovenskom trhu.

Konkrétne, inšpektori RVPS Púchov odobrali vzorky v baliarni Vaubex v Beluši a identifikovali vážne nedostatky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Detoxikuje telo a zlepšuje trávenie. Cenný zdroj vitamínov nesprávne končí v koši

Produktom, ktorý spôsobil obavy, je odtučnené kakao s hmotnosťou 100 gramov, dovezené z Indonézie od spoločnosti Tarcha World Kft. z Budapešti.

Vzorka s minimálnou trvanlivosťou do 25. septembra 2025 a šaržou L.373379 obsahovala vysoké hladiny benzo(a)pyrénu a polycyklických aromatických uhľovodíkov (PAU), čo sú látky známe svojimi karcinogénnymi účinkami.

Inšpektori objavili, že obsah benzo(a)pyrénu v teste dosiahol 27,8 µg/kg, čo výrazne prekračuje stanovený limit 5 µg/kg.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mäso, ktoré Slováci úplne podceňujú. Je oveľa zdravšie ako kuracie mäso

Rovnako bol limit pre PAU, ktorý je nastavený na 30 µg/kg, prekročený s hodnotou 151,2 µg/kg. Tieto zistenia okamžite viedli k rozhodnutiu o stiahnutí produktu z predaja, aby sa zaistila ochrana spotrebiteľa.

kakao stiahnutie z predaja 1
kakao stiahnutie z predaja

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *