Jediná zmena a vaše účty za kúrenie budú nižšie. Nebuďte hlúpi a urobte to hneď

kurenie 1

Ako v zime ušetriť na vykurovaní? Túto otázku si kladie každý z nás. Niektorí ľudia vypínajú radiátory a počas dňa kúria len niekoľko hodín. To však celkom nefunguje. Opätovné vykurovanie si vyžaduje zvýšenú spotrebu energie.

Existuje však účinný spôsob, ako znížiť poplatky počas vykurovacej sezóny. Odkedy ho používam, platím podstatne menej a v dome mám teplo. Prečo teda preplácať?

Prestaňte platiť krutú sumu za vykurovanie

Každý rok je to čoraz drahšie. Čoraz viac platíme nielen za potraviny, ale aj za komunálne služby vrátane nájomného, elektriny, vody a kúrenia. Existuje však jednoduchý spôsob, ako počas zimného obdobia ušetriť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hubku na riad hoďte do prania s oblečením. Efekt je úžasný

Ako ušetriť na vykurovaní? V prvom rade nesušte bielizeň na radiátoroch. Tie obmedzujú prísun tepla. Výsledkom je, že v dome je chladnejšie, hoci radiátory kúria na maximálny výkon.

Existuje ešte jeden spôsob, ako ušetriť na vykurovaní. Skontrolujte si okná. Práve cez ne uniká veľa tepla a v dome je nepríjemne chladno napriek tomu, že je vykurovaný. Ako môžete ušetriť na vykurovaní?

Jedna zmena a v dome je teplo

Najlepší spôsob, ako udržať teplo v dome, je zmeniť režim okien z letného na zimný. Ako to urobíte?

Stačí, ak otvoríte okno. V okennom ráme je obdĺžniková skrutka, ktorá sa po stlačení kľučky posunie. Pomocou klieští alebo špeciálneho kľúča uchopte skrutku a nasmerujte ju k okennému rámu. Tým sa zvýši tlak na tesnenie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nalejte toto do práčky a zapnite na 90 stupňov. Vodný kameň a špina sa vyplavia

Prečo je dôležité meniť režim na oknách?

Po väčšinu roka môžu mať okná letný režim, ale keď príde chladné počasie, začne nám to vadiť. Dôvodom je, že tesnenia nie sú utesnené, a tak cez okná vniká studený vzduch.

Prepnutím okien do zimného režimu sa mráz nebude tlačiť do domu a v miestnostiach bude hneď teplejšie. Radiátory už nebudeme musieť zapínať na maximálny výkon, takže ušetríme na vykurovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *