Každý si to dokáže vyrobiť doma a za 30 minút po naliatí sa bude záchod lesknúť

zachod cistenie

Staré záchodové sedadlo nie je také jednoduché vyčistiť, ale aj to sa dá urobiť. Zaujíma vás, ako to urobiť pomocou domáceho triku? Všetko vám vysvetlíme nižšie.

Vodný kameň alebo zažltnutie v toalete je normálne, ale nie je to veľmi estetické. Drhnutie vám nebude nič platné, ak nepoužijete kvalitný čistiaci prostriedok. Nemusíte míňať veľa peňazí za tekutinu 10v1, postačí vám domáca zmes z toho, čo nájdete v kuchyni. Vyskúšajte to, nič vás to nestojí a výsledok možno predčí vaše očakávania.

Zbavte sa žltých zvyškov pomocou coca-coly

Kedysi to bol rekordný trik, ako sa zbaviť odolných žltých škvŕn. Za všetko môžu 3 kyseliny v jej zložení: citrónová, uhličitá a ortofosforečná. Táto kombinácia nielenže odstraňuje kaly, ale aj uvoľňuje potrubia. Stačí naliať fľašu koly do záchodovej misy a nechať ju hodinu pôsobiť. Po uplynutí tejto doby umyte záchodovú dosku štandardným spôsobom pomocou kefy. Po opláchnutí vodou by malo byť všetko čisté a žiarivé.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Je potrebné umyť šupku banánu pred konzumáciou ovocia? Táto odpoveď vás šokuje

Ako vyčistiť záchodové sedadlo od odolných nečistôt?

Cola je účinná na vodný kameň, ale keď máte do činenia so silnou vrstvou vodného kameňa, potrebujete niečo silnejšie. V tomto prípade použite spoľahlivú jedlú sódu a liehový ocot. Vďaka tejto kombinácii bude vaša toaleta bez nečistôt a vodného kameňa. Túto fintu vyskúšala samotná tiktokerka char.charclark a takmer spadla od pocitu, keď videla svoju toaletu. Ako vyrobiť čistiacu zmes?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rastie teraz zadarmo pod našimi oknami. Šťava z nej je poklad pre telo

Pripravte si dve šálky octu a šálku jedlej sódy.

Polovicu tekutiny nalejte na toaletu a nechajte pôsobiť päť minút. Po tomto čase pridajte sódu bikarbónu a po ďalších piatich minútach pridajte zvyšok octu.
V mise by sa malo zhromaždiť veľa peny, ktorá je aktívna vo vnútri.
Po 30 minútach vezmite kefu a dôkladne prejdite po záchode, potom vodu opláchnite.

Porcelán by mal byť osviežený a čistý, bez zažltnutia alebo viditeľného vodného kameňa. Ak vás po skončení čistenia dráždi zápach octu, pridajte do vnútra misy niekoľko kvapiek esenciálneho oleja – kúpeľňa sa naplní krásnou vôňou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *