• 17 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Správne sa má ohrievať jedlo v mikrovlnke takto. Do teraz ste to robili zle

Správne sa má ohrievať jedlo v mikrovlnke takto. Do teraz ste to robili zle

Pozná to asi každý používateľ mikrovlnnej rúry. Vložíte do nej jedlo a po ohriatí je čiastočne horúce a čiastočne úplne studené. Ak chcete tento problém vyriešiť, oplatí sa zistiť, ako funguje rúra, ktorú používate každý deň. Poradíme vám, ako jedlo v mikrovlnnej rúre ohrievať rovnomerne.

Väčšina z nás používa mikrovlnnú rúru, pretože je to rýchly spôsob, ako zvýšiť teplotu potravín. Ukazuje sa však, že nie vždy je účinná. Niekedy sa jedlo ohrieva nerovnomerne – niektoré je horúce a niektoré ľadovo studené. Existuje jednoduchý spôsob, ako tento problém odstrániť.

Prečo sa jedlo v mikrovlnnej rúre neohrieva rovnomerne?

Skôr ako si vysvetlíme, ako jedlo v mikrovlnnej rúre ohrievať rovnomerne, musíme si vysvetliť, ako tento malý spotrebič funguje. Rúra využíva elektromagnetické vlny. Tam, kde je ich amplitúda vysoká, sa jedlo ohrieva. Tam, kde sú takzvané uzly, sa energia na jedlo neprenáša a v dôsledku toho je jedlo studené. Dôležitý je aj obsah vody v potravinách. Najlepšie sa zohrievajú veci, ktoré sú vlhké, pretože voda uľahčuje získavanie energie z elektromagnetických vĺn. Je zaujímavé, že potraviny sa ohrievajú pomalšie, keď sú suché, aj keď je v nich príliš veľa vody.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapnite túto vec pred praním a ušetríte aj 200€ ročne. Má to už skoro každá práčka

Ako jedlo v mikrovlnnej rúre ohrievať rovnomerne?

Elektromagnetické vlny nie je možné vidieť voľným okom. Ako teda viete, kde sú menej ohrievané oblasti? Možno ste si všimli, že studené časti pokrmu sa zvyčajne nachádzajú v strede taniera a teplé časti bližšie k okraju. Aby sa tanier ohrieval rovnomerne, jednoduchým trikom je umiestniť tanier priamo na okraj otočnej základne vo vnútri mikrovlnnej rúry. Samozrejme, tento trik nebude fungovať, ak do mikrovlnnej rúry vkladáte veľmi veľký pokrm, ktorého veľkosť vás núti umiestniť ho presne do stredu. Ak však použijete menší riad, ktorý môžete umiestniť bližšie k jednej zo stien, určite pocítite rozdiel.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Túto rastlinu by mal mať každý doma. Je to hotový zázrak a toto dokáže

Ako inak rovnomerne ohrievať jedlo v mikrovlnnej rúre?

Ak nemôžete použiť trik s umiestnením taniera k okraju otočného dna mikrovlnnej rúry (napr. kvôli jeho veľkosti), môžete použiť ešte 2 užitočné triky.

  • Usporiadajte jedlo do kruhu tak, aby uprostred nebolo nič. Bližšie k okraju pokrmu by sa malo ohrievať dobre a rovnomerne.
  • Ak je potrebné jedlo ohrievať dlhší čas, nenastavujte mikrovlnnú rúru hneď napríklad na 5 minút. Vložte jedlo na 1 minútu, potom ho vyberte a premiešajte. Tento cyklus opakujte, kým jedlo nebude mať správnu teplotu. Tento trik sa okrem iného osvedčil pri polievkach, ktoré sa kvôli vysokému obsahu vody zohrievajú ťažšie.

Podobné články

Vložte misku tohto ovocia do mikrovlnky a zbavíte sa všetkých baktérii, ktoré máte na jedle

Vložte misku tohto ovocia do mikrovlnky…

Mikrovlnná rúra, ako každý spotrebič v…
Ak si zohrievate toto v mikrovlnke, môžete vyhorieť

Ak si zohrievate toto v mikrovlnke,…

Mikrovlnná rúra je pre mnohých neoddeliteľnou…
Robíme to všetci, ale nemali by sme. Týchto 13 potravín nehrejte v mikrovlnke

Robíme to všetci, ale nemali by…

Mikrovlnná rúra je pohodlný, ľahko použiteľný…
Ľudia začali ohrievať citrón v mikrovlnke. Ten účinok je neuveriteľný

Ľudia začali ohrievať citrón v mikrovlnke.…

Keď potrebujeme niečo rýchlo ohriať, mikrovlnná…
Vložte toto do mikrovlnky na 5 minút a takto čistú ste ju ešte nemali

Vložte toto do mikrovlnky na 5…

Mikrovlnná rúra je nevyhnutný spotrebič, pomocou…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *