Masívny medveď pri Banskej Bystrici sa snažil dostať cez bráničku do domu. Pozrite, čo sa stalo

medved

Občania obce Lučatín (okres Banská Bystrica) zažili v pondelok nezvyčajný zážitok, keď sa stretli tvárou v tvár s našou najväčšou šelmou – medveďom. Celá udalosť bola zachytená na videozáznamoch, ktoré rýchlo rozbehli diskusie na sociálnych sieťach.

Podľa dostupných informácií sa nečakaný incident odohral okolo 14:30 hodiny. Na záberoch, ktoré sa rýchlo šírili na internete, je možné vidieť, ako medveď behá po hlavnej ceste obce.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Je lacnejšie umývať riad ručne alebo s umývačkou riadu?

Čo je však ešte zaujímavejšie, medveď sa nezdržiaval len na uliciach, ale zabočil dokonca aj k bráne jedného rodinného domu.

Situácia sa zdá byť napätá, keďže medveď sa pokúšal dostať do domu cez bránu. Šťastne sa však vyhli nežiaducemu stretnutiu s medveďom, vďaka odvážnemu vodičovi autobusu, ktorý okamžite začal trúbiť na poplach.

Týmto hlasitým zvukom sa podarilo odohnať vystresovaného medveďa, ktorý sa rýchlo dal na útek a opustil obec.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dávate 5-ku na kúrení? To sa vôbec nerobí, naučte sa šetriť

Toto nezvyčajné stretnutie s našou divokou šelmou vyvolalo v obci Lučatín veľký rozruch. Miestni občania sú v šoku, ale zároveň aj fascinovaní touto nečakanou návštevou.

Odborníci v tejto oblasti upozorňujú, že strety s medveďmi v oblastiach, kde sa stýkajú s ľudskou činnosťou, môžu byť nebezpečné pre obe strany a vyzývajú na opatrnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *