Táto priehradka v práčke má skrytú funkciu. Vie o nej len málo ľudí

pracka 2

Niektoré spotrebiče používame každý deň, ale niekedy nevieme, ako presne fungujú. Nie vždy si prečítame návod a navrhneme, ako sa spotrebič doma používal. Ako by ste mali používať priehradky na práčke?

Väčšina práčok sa v súčasnosti používa veľmi intuitívne a jednoducho. Jedným z najväčších problémov je správne dávkovanie pracích prostriedkov. Viete, kam má ísť prášok a kam má ísť aviváž?

Ako správne dávkovať pracie prostriedky v práčke?

Na pranie môžeme používať prášky, tekutiny, ale aj kapsuly alebo dokonca papieriky na pranie. To, ktoré pracie prostriedky si vyberieme, závisí od spôsobu ich dávkovania. Prací prostriedok a prášok sa používajú v priehradke práčky.

Kapsule sa vkladajú priamo do bubna, rovnako ako papieriky na máchanie. Je dôležité umiestniť ich pred vložením bielizne dovnútra. Mnoho ľudí si vyberá tento typ pracieho prostriedku, pretože nemusíme vedieť, na čo slúžia priehradky v práčke.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať potraviny, ktoré milujú. Dátum sa blíži

V zásuvke na prací prostriedok nájdete 3 priehradky. Sú označené rímskym písmenom I a II a symbolom kvetu. Čo vlastne znamená kvet v jednej z priehradiek? Prečo sa tento symbol nachádza v práčke?

Čo znamenajú symboly v zásuvke na prací prostriedok?

Skôr ako zapneme práčku, musíme pripraviť zásuvku na prací prostriedok. Každá priehradka má svoj význam a musíme do nej správne umiestniť chemikálie. Tá označená rímskou číslicou I znamená predpieranie. Do tejto nalejeme tekutinu alebo prací prášok.

Zásuvka označená rímskou číslicou II je na hlavné pranie. Tu by sa tiež mala umiestniť tekutina alebo prací prášok. Správne dávkovanie pracích prostriedkov je veľmi dôležité, aby sa pracie prostriedky v nami zvolenom programe použili v správnom čase.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mnoho Slovákov pije tento čaj, pretože si myslia, že je zdravý. Devastuje pečeň

Do priehradky označenej kvetom nalejeme oplachovací prostriedok. Je tento krok povinný a odkiaľ sa vzal symbol kvetu? Mnoho ľudí nevie, čo sa za ním skrýva.

Čo znamená symbol kvetu v priehradke na prací prostriedok?

V zásuvke na prací prostriedok môžeme tiež vidieť priehradku so symbolom kvetu. Práve sem sypeme prostriedok na plákanie. Nie každý vie, že ju možno úplne vynechať. Prečo je však na tomto mieste kvet?

Mnoho ľudí si môže myslieť, že ide o vôňu, ktorú tekutina dodáva oblečeniu. V skutočnosti symbol predstavuje kvet bavlny, ktorý znamená mimoriadnu mäkkosť oblečenia z tohto materiálu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *